Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремъкът на генератора и климатика присвирва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремъкът на генератора и климатика присвирва

    Здравейте,След минаване през по-голяма локва и намокряне на ремъка на генератора той присвирва за малко - 2-5 сек и след това спира.Какво мога да направя, така че да не присвирва?това от скоро стана така - 3 дена
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Може да е хлабав или да се е поодпуснал. Най-безплатно е да го понатегнеш.Моиже и някоя шайба или ролка да се движи трудно,но не ми се вярва.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Как се понатяга ремък на Мареа 1.8?

      Коментар


        #4
        С нов .... Ама едва ли е безплатно...
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          не се натяга ръчно, а има механизъм с пружина, натегнат е достатъчно, пробвах го
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Проблема е решим и то без пари ама не ми отговаряш на запитванията,Ако кажеш през Наско Наумов да пробваме....... :D :D :D Лека вечер!
            Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

            Коментар


              #7
              Мотора преполагам е като на мойто пунто така, че там няма натягане на ремък, има си обтегач, който си опъва ремъка механично както е написал колегата по горе.Аз скоро смених лагера на компресора, защото беше блокирал и се чуваха страшни шумове, но от време на време пак се чува присвирване и при мен, макар че всички ролки и ремъка са нови. Ремъка ако не си го сменявал отдавна не е скъп можеш да пробваш да го смениш, при пунтото е шест пистов и беше някъде около 20-25лв. Смяната не е трудна, вдигаш на крик, сваляш дясно предно колело, след това подкалника и си ти
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Ревизирах всички ролки наскоро, едната смених защото лагерът беше заминал.Тези дни смених и лагерите на генератора.това съм прави последноремъка е на 10 000км някъде
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  кроко61 написа:
                  Проблема е решим и то без пари ама не ми отговаряш на запитванията,Ако кажеш през Наско Наумов да пробваме....... :D :D :D Лека вечер!
                  навсякъде съм ти отговарял, където съм сметнал, че е необходимо :D :D :D
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    Ремък за климатик просвирване

                    Просто му обърни посоката, а иначе той сам се опъва,недей да го опъваш повече.Това, съм го пробвал вече при мен и работи така, вече две години без проблем.
                    Стило 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Re: Ремък за климатик просвирване

                      colega написа:
                      Просто му обърни посоката, а иначе той сам се опъва,недей да го опъваш повече.Това, съм го пробвал вече при мен и работи така, вече две години без проблем.
                      Благодаря, ще го пробвам това нещо и ще отговоря !!!!!!!!!
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар

                      Working...
                      X