Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво ХГТ не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво ХГТ не пали

    Добър ден.Този номер колата ми го прави за 4-ти път в един месец откакто се затопли времето. Когато е студена си пали перфектно и на газ и на бензин. Като се кача и я карам 2-3 километра след това я гася и я оставям под слънцето, изляза от нея за 10-15 минути и се връщам. Правя опит да запаля и не иска. Пробвам и на газ и на бензин и пак не иска. Като цъкна копчето на бензин се чува бензиновата помпа как цъка. Като включа на газ се чува пак един шум, както обикновено. CODE си изгасва. Колкото и пъти да се помъча да запаля тя не иска и не иска. Странното е, че като не иска да запали стрелката на температурата е на 3-тата чертичка и купето и самата кола е нагрята от слънцето. Като пробвам вечерта, като захладнее, колата си пали от първия път. На какво може да се дължи това? Първият път като стана така ме бутаха/дърпаха и колата неще и неще да запали. Смениха ми свещите и колата запалила без нищо да изглежда необичайно. Третия път като се случи ме дръпнаха и запали. На какво може да се дължи това? Много съм ядосан, защото сега не искаше да запали, докато бях на 2 километра от нас и трябваше да я оставя и да се прибирам пеш след тоав. Довечера ще отида да видя дали ще тръгне....
    Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

    #2
    Датчик КВ

    Коментар


      #3
      Типичен симптом за повреден датчик на коляновия вал. Като са ти сменили свещите е запалила, защото е била изстинала. Довечера като отидеш, ще тръгне, защото ще е студена.

      Коментар


        #4
        Колеги само да питам и аз ,да не отварям нова тема.. темпрата ми пали от раз като е студена ама като загрее на 90 и пали малко по бавно , върти ама пали по трудно ,може ли датчика да ми се базика ? 1.6моно
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          Това тук ли е датчика? Датчик колянов вал схема? Става ли датчик от друг фиат браво/брава/мареа да речем 1.8? Също така възможно ли е да е замърсен, защото ако се намира точно пред дясната предна гума, на пред нямам пластмаса и от време на време влиза кал/буклуци?
          Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

          Коментар


            #6
            Имах такъв проблем и го реших само с чистене на датчика и буксата.. Ако проблема ти е от него задължително се записва грешка и светва чека. Грешката не се самоизтрива, а си стои в ECU-то докато не се махне ръчно(FES, MES....)
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Приготви си една 100-янка Мутафова и си реши проблема, колега Ако не го смениш датчика на КВ, както те посъветваха колегите, следващият стадий е да ти гасне и както си на скорост. Миналото лято го играх това хоро с Капата- в най голямата жега угасна на баш главния булевард, точно след като бях минал интервю за работа и направих сеир пред автогара Варна- костюмар бута тон и половина кола целия потен на 30 градуса жега Преди това ми правеше номера като твоята точно. Явно им е болно място и на 2.0 20V моторите както и на JTD-тата. Продал съм много такива датчици.
              ex. Fiat Marea 1.6 16V
              ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
              Lancia Kappa 2.0 VIS

              Коментар


                #8
                Проблемът е точно в това, че тази/следващата седмица няма да мога да ги отделя тези пари. Ще сваля датчика и ще го изчистя хубаво и ще видим положението дали ще може да се закърпи дотогава.
                Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                Коментар


                  #9
                  vladrak написа:
                  Проблемът е точно в това, че тази/следващата седмица няма да мога да ги отделя тези пари. Ще сваля датчика и ще го изчистя хубаво и ще видим положението дали ще може да се закърпи дотогава.
                  Да, може да опиташ и с почистване. Освен датчика почисти и ремъчнаша шайба от масло и всякакви гадории по нея. Преди години на Дедрата ми имаше същия проблем и там се разминах без смяна. Един софийски майстор ми реши епопеята с почистване на датчика и шайбата и презицно регулиране на разстоянието между двете. Но там беше на 2,0 16V мотор и самият датчик е с малко по-различно захващане. Дано успееш да закърпиш положението с почистване.
                  ex. Fiat Marea 1.6 16V
                  ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                  Lancia Kappa 2.0 VIS

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    датчика е около 40 лв с две жички №46479456или 80лв с 3 жички на буксата №46432909, 60601207 зависи модела
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      100% съм сигурен, че моят ще е с 3 жички, щото винаги е най-скъпото за моята кола. Eper не ми работи, как да проверя кой за моето возило?
                      Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                      Коментар


                        #12
                        Гледам епер-а от подписа на kluchar, но руският не ми е от най-добрите езици.
                        Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                        Коментар


                          #13
                          Като си напишеш VIN в темата.

                          Коментар


                            #14
                            Вземи провери регулатора за налягане на горивото,за да не се вкараш във излишни филми.Дръпни мъркучето от всмукателния колектор и смукни,ако усетиш бензин,дерзай.Поздрави
                            Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                            Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                            Коментар


                              #15
                              Какво стана,развитие?
                              Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                              Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X