Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тракане в скоростите след конверсия на маховика 1.9jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тракане в скоростите след конверсия на маховика 1.9jtd

    здравейте колеги.днес направих тъй наречената конверсия от двумасов(демпфер) към едномасов(2.0hgt) маховик. колата стана перфектна(който казва че не става или не е същата кола или тем подобни глупости да ходи да бере гъби)но се появи едно гадно чаткане от към скоростите.когато свалих маховика беше толкова разбит че има вероятност от него да не съм чувал тоя звук преди конверсията.тракането се появява само на изключена предавка.когато натисна съединителя всичко млъква,пусна ли го пак се разтропва.моля за съвет от какво може да е и дали се е случвало на някой.
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    Лагери в скоростната кутия или превключващи муфи,а може и двете.Сега вече всички пулсаций на коляновия вал отиват в скоростната кутия и луфтовете започват да се обаждат.Оставям и малък процент за аксиалния лагер.Феродовия диск има ли демпферни пругини.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Re: тракане в скоростите след конверсия на маховика 1.9jtd

      superfiata написа:
      здравейте колеги.днес направих тъй наречената конверсия от двумасов(демпфер) към едномасов(2.0hgt) маховик. колата стана перфектна(който казва че не става или не е същата кола или тем подобни глупости да ходи да бере гъби)но се появи едно гадно чаткане от към скоростите.когато свалих маховика беше толкова разбит че има вероятност от него да не съм чувал тоя звук преди конверсията.тракането се появява само на изключена предавка.когато натисна съединителя всичко млъква,пусна ли го пак се разтропва.моля за съвет от какво може да е и дали се е случвало на някой.
      Значи викаш сменил си всичко, станало перфектно, а прати хората за гъби.Ще разбереш колко е вкусна гъбата.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Трюфели в 5 звезден хотел си е поръчал. Yellow_Flash_Colorz_PDT_46
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          ако някой не вярва да дойде до люлин 9 да се убеди че колата се кара идеално.аз бях много песимистично настроен по отношение на конверсията явно заради разни такива коментари като вашите но като се качих и направих първото кръгче разбрах че много от коментиращите си пишат ала бала без дори да са правили тази интервенция.скоростите явно са се разбили от разбития демпфер който правеше по 2-3 см ход и в 2-те посоки удряйки на метал.възможно ли е да е от лагера на съединителя.може ли и 5та -та да тропка.има и друго нещо.тропа на празен ход но като се опитам да вкарам 3 4 или 5та без да натискам съединителя тракането намалява много.а като се опитам да вкарам 1 или 2 пак без съединител нищо не се променя
          fiat bravo 1.6 16v gt
          fiat marea 1.9 8v jtd
          fiat punto 1.7 td
          fiat marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            superfiata написа:
            ако някой не вярва да дойде до люлин 9 да се убеди че колата се кара идеално.аз бях много песимистично настроен по отношение на конверсията явно заради разни такива коментари като вашите но като се качих и направих първото кръгче разбрах че много от коментиращите си пишат ала бала без дори да са правили тази интервенция.скоростите явно са се разбили от разбития демпфер който правеше по 2-3 см ход и в 2-те посоки удряйки на метал.възможно ли е да е от лагера на съединителя.може ли и 5та -та да тропка.има и друго нещо.тропа на празен ход но като се опитам да вкарам 3 4 или 5та без да натискам съединителя тракането намалява много.а като се опитам да вкарам 1 или 2 пак без съединител нищо не се променя
            Някое лагерче на вала на скоростите е заминало.

            Коментар


              #7
              много пъти във форума съм спорил ,че такова побългаряване не е от полза,специално за ТЕЗИ КОЛИ.да не стане вместо ние да берем гъби ти да береш лагер на първичен вал.

              Коментар


                #8
                superfiata написа:
                ако някой не вярва да дойде до люлин 9 да се убеди че колата се кара идеално.аз бях много песимистично настроен по отношение на конверсията явно заради разни такива коментари като вашите но като се качих и направих първото кръгче разбрах че много от коментиращите си пишат ала бала без дори да са правили тази интервенция.скоростите явно са се разбили от разбития демпфер който правеше по 2-3 см ход и в 2-те посоки удряйки на метал.възможно ли е да е от лагера на съединителя.може ли и 5та -та да тропка.има и друго нещо.тропа на празен ход но като се опитам да вкарам 3 4 или 5та без да натискам съединителя тракането намалява много.а като се опитам да вкарам 1 или 2 пак без съединител нищо не се променя
                Някой да е казал, че колата няма да може да се кара?Покажи ми един такъв коментар, че който е сложил плътен маховик нещо не му е харесало - примерно няма полу съединител, или пък че придърпва, или пък неща свързани със самото движение на колата. Тепърва ще разбиваш скорости и агрегати по външния ремък, спокойно.Карай си тракащата кола, нали вече си купил кило печурки.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Еййй аман от ДЪРВЕНИ философи :@
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар

                  Working...
                  X