Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти Брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи обороти Брава 1.6

    Здравейте,Преди няколко дена след като измих колата (не знам дали има връзка) започна да държи високи обороти около 2000 на празен ход. След като покарам 20-30мин и нещата се успокояват. Колата ми е на газ, но прави същото нещо и на бензин.Изчетох доста тема във форума - стъпково моторче, проблем във въздуховодите и т.н., но ако е нещо от тези неща не би ли трябвало проблема да не изчезна след известно време???Може би някой температурен датчик, който не работи много коректно? Надявам се някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да каже решението.Лек ден от мен

    #2
    Според мен, една диагностика няма да навреди, щом и на бензин го прави
    Fiat Bravo 1.6 16V '99
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    ------------------------------------------------------------
    Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

    Коментар


      #3
      при мен го правеше същото и го оправих по следния начин: когато държи високите обороти помръдваш снопа кабели, които са успоредни на въздуховода под него, към компа на колата, към стъпковия мотор... и се нормализираха оборотите, след което със свинска опашка ги поддигнах, защото опъваха надолу и проблема го няма вече месец. иначе всичко с почистване на дросела и стъпковия мотор беше временно за ден два. карам мареа 97г. 1.6

      Коментар

      Working...
      X