Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с включване на скорости....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с включване на скорости....

    Здравейте. Имам проблем с включването на скоростите. Колата е Fiat Bravo 1.2 16v 2000г. Така...да започна от начало.. преди 2 дена стоях на паркинг,натиснах съединителя при палене на колата и се счупи пластмасовата част на жилото,която се захваща за педала. На следващия ден смених жилото. След малко реглаж, нацелих добро положение на отделяне и твърдост на педала. След 1 ден каране,през който ден, нямаше никакви проблеми с включването на скоростите и т.н. прибирайки се от работа,при паркиране пред блока ми,който е на улица под наклон, едвам включих задна скорост (при включване изхърка жестоко), след това при донаместване на колата на паркомястото се опитах да включа първа, но я вкарах с доста усилия,които не са нормални...Когато сутрин пътувам до работата си, нямам никакви проблеми с включването на скоростите все още, колата тръгва нормално от първа.При паркиране под наклон става цялата работа, странно е също и че на изгасен двигател скоростите влизат нормално и няма никакъв проблем... Съжалявам за дългите обяснения но за мен това е нещо много непонятно... Ако някой може да подскаже нещо ще съм благодарен много.

    #2
    Провери пак жилото
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      янко написа:
      Провери пак жилото
      Да го натегна/разхлабя?

      Коментар


        #4
        Първо виж дали е прекарано добре,ако е го натегни малко,съединителя не отделя добре
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          насочи се към това защо се къса жилото.ако намериш отговора си цар.успех

          Коментар


            #6
            ivel написа:
            насочи се към това защо се къса жилото.ако намериш отговора си цар.успех
            Жилото не се скъса, а се счупи пластмасовият държач, който се държи за педала.

            Коментар


              #7
              янко написа:
              Първо виж дали е прекарано добре,ако е го натегни малко,съединителя не отделя добре
              За прекарването на жилото съм сигурен, че е така..а ако натегна жилото повече,няма ли съединителят да започне да отделя на друго място?

              Коментар


                #8
                Ако го натегнеш ще отделя по нагоре.Огледай и около педала,да няма нещо разместено,стелки, изолации,кабели и т.н.Щом прави проблеми на наклон нещо се размества
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  Тампона на СК, провери него, ако се е скапал СК провисва и от там прави подобен проблем.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Тампона на СК, провери него, ако се е скапал СК провисва и от там прави подобен проблем.
                    дам съгласен даже ми казваха някаф чалъм с едновременно натискане на спирачкии съедитиел , за да включи , при скъсан тампон.
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      ivel написа:
                      насочи се към това защо се къса жилото.ако намериш отговора си цар.успех
                      Жилото най-често се къса като не е прекарано добре.Има усукване и напрежение.
                      FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                      Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                      Коментар


                        #12
                        Абсолютната идилия имах аз миналата зима.Първо се счупи пластмасата на жилото 1 месец мъки за регулиране 1 месец мъки при включване на скорости.Резултата... аксиален лагер...
                        Fiat Bravo 99' 1.6 GT
                        Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
                        Fiat Bravo 99' 1.6 SX

                        Коментар


                          #13
                          VoDo написа:
                          Абсолютната идилия имах аз миналата зима.Първо се счупи пластмасата на жилото 1 месец мъки за регулиране 1 месец мъки при включване на скорости.Резултата... аксиален лагер...
                          То лагера ако пукне :Д затова рита съдинителя , ама и рейката се пили яко .Поне моя беше мелница
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар


                            #14
                            жилото се къса,чупи или както искате го казвайте когато е износена диафрагмата на притискателния диск и съответно е необходимо доста по-голямо усилие за да отдели съединитела.признак за това е че педала се натиска по-трудно.последното се случва защото лагера се вкопава във износената диафрагма.в този случай си за нов комплект съединител.друг е въпроса че рядко ще намериш ново жило което да устиска повече.

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря ви за мненията, ходих при майстор, който ми натегна с 1-2 оборота жилото, не че аз не можех, но не смях повече. За сега това ще е решението. Надявам се да не съм за комплект съединител, но ако скъсам/счупя пак жило ще трябва да купувам.

                              Коментар

                              Working...
                              X