Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на лепило за лепене на спойлер (отцепена)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на лепило за лепене на спойлер (отцепена)

    pecata написа:
    Салама се чисти с спирт за горене (тоя синия) или минерален терпентин.
    Аз го чистих със спирт от аптеката. Слагах спойлер отзад, ама лепилото бе старо, и почна да се разлепва, и го махнах за да не загубя спойлера. Сега се чудя какво лепило да сложа
    00' Bravo 105 JTD

    #2
    Аз писах и в друга тема. Полиуретан. Има различни цветове.Много е важна подготовката на основата. Кореселин. И след това плътно и здраво облепване. Да не мърда. Пълна здравина - след 24 часа.
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      Лъчо с полиуретан си лепих фаровете, това е като дъвка после . За същото ли говорим?
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        #4
        ДА, ужасно е, но държи.Пак казвам - важна е подготовката на основата. С това лепят облицовъчните камъни по фасадите. Да сте виждали паднали камъни... от небето?Е, има де. Едит: Казваш фаровете. Там температурата е друга. Накара ме да се замисля. НО за спойлера ще стане. Няма начин да не стане. Аз ще ти го залепя, ако кажеш.
        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

        Коментар


          #5
          И аз си лепих с полиуретан (салам) спойлера.Задното стъкло също.В фирмата където работя го използваме и от там знам,че е доста,доста здраво.Чистим остатъците както казах с спирт за горене или терпентин.Лепилото е идеално за спойлери и авто стъкла и куп други работи.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Ей, модератори и видни членове превърнахте темата в чат...
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Веско забележката се приема.Лъчо, лепилото което ползвах за фаровете, не бе в салам, а в стандартна туба като силиконите. Мен ми трябва за спойлер за задното стъкло на браво, малкият, като козирка който е. Иначе и друг колега ми каза за това лепило в салам, даже ми услужи с малко, ама явно беше старо и затова почна да се разлепя.pecata казваш че си лепил спойлер, може ли да кажеш точната марка и вида, на лепилото.
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8
                Ползвам полиуретан на Вюрт,досега проблем не е имало...монтирал съм не един или два спойлера.Почистваш хубаво основата,минаваш с един парцал с коресилин и пристъпваш към нанасянето на силикона.
                Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                Коментар


                  #9
                  nikolce, твоята е Браво 1.9 ЖТД, би трябвало да си с евро стъкло с пет дупки/освен ако не е сменяно/, ако е така би могло да се направи монтаж като на оригиналния спойлер.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Няма дупки. В смисъл моето е SX оборудване. Те нямат спойлер, до колкото знам. Само GT версията има фабрично.Ще го видя този вюрт, гледам салам 600г. е 15 лева. Ама ще трябва да мажа с нож
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Аз моят го лепнах с лепило на Бизон което в туба като на силиконите. Лошото е, че издържа само година защото лепилото изгаря и се напуква от слънцето, макари че му дават 15 години гаранция. Така че по-добре послушай Racer GT , дай 15 лева и да ти е мирна главата, а не да се набутваш като мен всяка година с пари за лепило.
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #12
                        Салама който използвах е струва 9 лева.Незнам откъде е купуван.Иначе съм виждал в Практикер,Бриколаж и други големи магазини по 9-10лв.На Вюрт мисля,че е добро решение.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          nikolce написа:
                          Няма дупки. В смисъл моето е SX оборудване. Те нямат спойлер, до колкото знам. Само GT версията има фабрично.Ще го видя този вюрт, гледам салам 600г. е 15 лева. Ама ще трябва да мажа с нож
                          Лепиш с нещо подобно http://www.proventuss.com/PBG/?page_id=454Лицата занимаващи се с лепене на автомобилни стъкла най-добре ще те посъветват , а може и при тях да го залепиш.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Добре де, с лепило държи ли здраво, няма ли голямо въздушно усилие върху спойлера? Питам понеже днес се сдобих със спойлер, обаче на моето Пунто нямам дупки на стъклото(логично) и сега трябва да намеря начин да го монтирам?

                            Коментар


                              #15
                              Painfall написа:
                              Добре де, с лепило държи ли здраво, няма ли голямо въздушно усилие върху спойлера? Питам понеже днес се сдобих със спойлер, обаче на моето Пунто нямам дупки на стъклото(логично) и сега трябва да намеря начин да го монтирам?
                              Държи достатъчно здраво ,но не използвай DRS много често защото може да се отлепи. :D
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X