Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доста голям харч на маслото при Фиат Брава 1.8 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Доста голям харч на маслото при Фиат Брава 1.8 16v

    Здр.колеги. Имамследния въпрос относно харченето на маслото при Фиат Брава 1.8 16v. Собственик съм на тази кола от 27 декември 2012г. и до преди 1месец нямаше проблеми,но от преди месец забелязах, че започна да харчи маслото и то дори много за две излизания от София в рамките на 1 месец и изминати километри около 500 ми изхарчи около 1 литър. От каде може да е проблема за този голям харч на маслото и ПРЕПОРЪКА ЗА СЕРВИЗ. Бладодаря Ви предварително.

    #2
    Огледай за течове смени въздушния филтър и сподели резултата...
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Теч няма от никаде а въздушния филтар не е сменян

      Коментар


        #4
        Точно!
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          Не разбирам как от въздушния филтър ще ти гори литър на 500км масло... колата на този разход трябва да пуши синкав пушек при подаване на газ. . . и най вече като я настъпиш..
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Ебах тоя пустиняк твоя. Малко извън темата, сори. Моята над 1500км съм навъртял от как съм я взел и не е взела и 100 грама масло, винаги е на едно и също место на пръчката. Не съм от най-умните, но аз когато я взех имах един проблем от гарнитурата и свещите ми се пълнеха с масло и капеше леко от капака. Сегменти, гумички на клапи и там к’вот може, провери. То все от нещо си отива маслото.
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              Ако маслото не тече от никъде проблема е в сегменти и гумички на клапани .. просто това е голям разход на масло и колата няма как да не ти пуши като и дадеш газ
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                Разхода след смяна на масло ли се появи?
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Аз я купих със сменено масло на 1000км беше от както е сменено- така поне пише на картончето. Дали пуши несъм забелязал, апък и нито един досегане ми е казал че пуши, ако някой досега ми е казал щях да обърна внимание за какво пуши

                  Коментар


                    #10
                    може да провериш дали отзад ауспуха е мазен, за да се ориентираш дали го гори или го изхвърля от някъде.Съществува вариант и някоя от гумичките на клапаните да е изскочила от мястото си, при тоя мотор може да се случи - следва и сваляне и ревизия на главата на двигателя.
                    Fiat Marea 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      eh4ev07 написа:
                      Огледай за течове смени въздушния филтър и сподели резултата...
                      И картерната вентилация, със сигурност е затлачена, как остъновихте че е изхарчила толкова масло? И ако не са сменяли маслото пред теб те съветвам да го смениш.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа:
                        eh4ev07 написа:
                        Огледай за течове смени въздушния филтър и сподели резултата...
                        И картерната вентилация, със сигурност е затлачена, как остъновихте че е изхарчила толкова масло? И ако не са сменяли маслото пред теб те съветвам да го смениш.
                        Подкрепям колегата BANKOV , ако не са сменяли маслото, ремъка, ролки, въздушен филтър пред теб е крайно наложително да ги смениш преди да последват проблеми за които не искаш да си помислиш.Относно харча на масло колата на газ ли е? Ако да, то обезателно гумичките на клапаните са отишли. Опитай първо с тях и след това прибягвай до сегменти.Смяната не е трудна, но ако не си се занимавал ти препоръчвам сервиз!

                        Коментар


                          #13
                          fuel injekcion написа:
                          Не разбирам как от въздушния филтър ще ти гори литър на 500км масло... колата на този разход трябва да пуши синкав пушек при подаване на газ. . . и най вече като я настъпиш..
                          Не го гори, а го изхвърля през там
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар

                          Working...
                          X