Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.4 SX бензин в маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava 1.4 SX бензин в маслото

    Здравейте, Фиат маниаци. Имам проблем с моята бравичка.. Когато отворя капачката на маслото мирише на бензин (газове предполагам), когато ми е запален двигателя също мирише повече от нормалното, а й ми се струва, че маслото изхвърча твърде бързо. Колата я купих преди има-няма месец. Да съм я карал не повече от 200-250 km и то предимно градско, като съм налял около 3л. допълнително масло в двигателя. Някой може ли да ми каже каква според него е повредата? Благодаря за вниманието и се извинявам предварително, ако не съм улучил темата.
    Fiat Brava 1.4 12v 1997г.
    http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3053

    #2
    Здрасти колега.Темата ти е за бензинови двигатели и не се очудвай ако модераторите я преместят.Предполагам се стремиш да подържаш маслото на максимума ? Ако изчезва само от горене то тази кола трябва да пуши адски!!Забелязал ли си такова нещо и кога. Също така е много вероятно да има теч от някъде. Или от гарнитура на картер или от някой семеринг. Огледай за омаслено под колата където обикновенно паркираш. Маслото да мерише а бензин е нормално стига да не почне да му се вдига нивото от самосебеси, но това става обикновенно на коли с механична бензинова помпа някъде по мотора. При твоя двигател това е много трудно постижимо.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Да, маслото се изпарява. Забелязах на няколко пъти, че на 5-та скорост със 100 по баир нагоре пуши с доста сгъстен черен дим. А за течове - нямам. Няколко пъти я носих на канал за оглед и нямаше нищо.
      Fiat Brava 1.4 12v 1997г.
      http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3053

      Коментар


        #4
        Щом пуши черно при товар значи е доста зле положението.Най-веорятно сегментите са заминали... С какво масло я караш все пак ?
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Не го знам как се казва. Сложиха ми го от един сервиз. Казаха, че отговаряло по каталог и вършело работа
          Fiat Brava 1.4 12v 1997г.
          http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3053

          Коментар


            #6
            Тогава като за начало си намери читаво 10 или 15W - 40 и си го смени. Ако пък си сигурен че маслото е хубаво най-добре отивам към сервиза за да диагностицират правилно. Ако гори толкова много то двигателя няма да изкара много дълго..
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар

            Working...
            X