Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смъкване на дюзи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смъкване на дюзи

    колеги мисля да смъкна дюзите и да ги занеса на ултра звук и имам две питанкикак да си смъкна и къде има ултра звук в софия колата мие е фиат брава 1.6 103 коня брава с пластмасови колектори ако някои го е прави ще съм му благодарен ако каже как да ги сменя и дали пред блока ще се справяблагодаря предварително а и също така колко взимат на ултра звука
    FIAT BRAVA 1.6 16V 98

    #2
    Тука могат освен да ти ги почистят ,и да ги свалят и качат. Звънни и питай за цената.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67317
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      Става и пред блока, неопитен човек ще се справи за 40-60 минути, аз моите съм ги свалял 2 пъти съвсем сам. Трябва ти ключове торкс, отвертка и няколко други гаечни ключа.- махаш пластмасата на въздуховода- развиваш маркуча за маслените пари и в двата му края.- развиваш всички болтчета и гайки на колектора , махаш една планка и след това разкачаш тръбата за маслото и я изместваш в страни, както и тръбата на щеката.- горе в ляво на колектора развиваш и 2 болта, на самия колектор също има 2 болта, развиваш и тях.-развиваш болтовете които минават през долната част на колектора (металната) и които държат пластмасовия колектор.-не е нужно пластмасовия колктор изцяло да го махнеш , с изместване пак излиза рейката.-рейката е закрепена с 2 болта. -откачаш всички куплунзи за инжекторите, ако не можеш , откачи само основния , който е в дясно близо до акумулатора.- развиваш болтчетата, издърпваш рейката, внимателно. посредствон извъртнае излиза, не е нужно да сваляш металната част на колектора. На първо време това се сещям, дано не съм пропуснал нещо.Сглобяването е по обратен ред. На рейката е добре да номерираш кой инжектор къде стои.Аз моите инжектори ги чистих с сгъстен въздух 12 в и коресилин. Резултат от почистването нямаше, бяха си чисти.Внимавай с о-пръстените на инжекторите да не ги повредиш, бъди внимателен.Добре е преди да започнеш всичко да не е палена колата,защото ще те поолее с бензин като сваляш рейката.Успех!
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        благодаря колеги вна 7-8 почвам аз съм забравил за почивните дни
        FIAT BRAVA 1.6 16V 98

        Коментар

        Working...
        X