Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto sporting 1.2 16v - датчик гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto sporting 1.2 16v - датчик гориво

    Здравейте на всички. Първо няколко думи увод преди конкретния въпрос Казвам се Иван, студент в София и преди няколко часа се сдобих с въпросната количка от един дупнишки джамбазин. Не спазих правилото на четирите "ф"-та и се надявам, че няма да съжалявам за това :D Колата е 99г, по километраж на 140к километра, салона, волана и педалите са изключително запазени. Не личи че колата е карана, което ме кара да си мисля, че има шанс колата да е на под 250 хиляди :D За сега съм доволен от покупката, вози твърдичко, но това е очаквано и ми харесва.Това за което пиша е един проблем с датчика за гориво. Сипах 25 литра преди да потегля и стрелката си застана на мястото, но докато се движех забелязах, че започва да пада стремглаво надолу. Оставих я на място, за да проверя за течове - нямаше. Като се върнах в колата, стрелката си беше на правилното място. Като тръгне колата, пак започва да пада, даже лампата светна за известно време. Датчика ли е проблема или да го търся на друго място Поздрави

    #2
    Здравей,Поздрави за избора на автомобил!Датчика за гориво представлява един поплавък който се намира до бензиновата помпа в така наречената сонда.Като вдигнеш задната седалка ще видиш един капак който се държи на три винта. Като ги развиеш ще стигнеш до горната част на въпросната сонда, която е потопена в резервоара. Не я изваждай без да има нужда понеже монтажа е малко "тегав" после. Иначе се вади с чук и права отверка.Това ти го казвам само информативно. Преди да стигнеш до там провери кабелите и стрелката на самото табло.Ако все пак се наложи да извадиш сондата, имай в предвид, че при монтажа обратно щуцерите на бензиновата помпа трябва да стоят право срещо маркучите за гориво, а не да стоят под напрежжение защото след година две се пукат. Също така самата сонда се захваща с една пластмасова шайба, която се избива с чук и права отверка. Монтажа обаче на въпросната шайба е "тегавата" част защото не винаги се завинтва лесно, но след няолко опита се монтира.Иначе да знаеш, че по принцип пунтотата при десен завой изпразват резервоара, както и при изкачване, но не чак толкова, че да ти играе стрелката и да ти свети лампичката. Започни от таблото Успех!
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    Коментар


      #3
      Re: Punto sporting 1.2 16v - датчик гориво

      Pidov написа:
      Здравейте на всички. Първо няколко думи увод преди конкретния въпрос Казвам се Иван, студент в София и преди няколко часа се сдобих с въпросната количка от един дупнишки джамбазин. Не спазих правилото на четирите "ф"-та и се надявам, че няма да съжалявам за това :D Колата е 99г, по километраж на 140к километра, салона, волана и педалите са изключително запазени. Не личи че колата е карана, което ме кара да си мисля, че има шанс колата да е на под 250 хиляди :D За сега съм доволен от покупката, вози твърдичко, но това е очаквано и ми харесва.Това за което пиша е един проблем с датчика за гориво. Сипах 25 литра преди да потегля и стрелката си застана на мястото, но докато се движех забелязах, че започва да пада стремглаво надолу. Оставих я на място, за да проверя за течове - нямаше. Като се върнах в колата, стрелката си беше на правилното място. Като тръгне колата, пак започва да пада, даже лампата светна за известно време. Датчика ли е проблема или да го търся на друго място Поздрави
      Честито, няма да се плашиш така са всичките, проблема е в една пластина отзад в кошницата на помпата.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        кола

        Това което е под зеленото http://www.axm-auto.com/prod_img/new...68_7506467.jpg
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар

        Working...
        X