Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове Пунто Мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове Пунто Мк2

    Някой ще сподели ли може ли да се свали стъклото/пластмасата на фара отпред.От вътрешната страна се е замърсило ,нещо като изсъхнала сол стои и не знам на какво се дължи.Та идеята е да го отворя и почистя с нещо.Видях че има едни щипки отгоре ,ама те май нищо не държат,тъй като ги надигнах фара пак не помръдва.Благодаря на отзовалите се

    #2
    фаровете са лепени със силикон при МК2 фара е пласмасов и варианта със нагряването НЕ става фара се топи а сигурен ли си че фара не е Матирал
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Много тегаво.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...379&highlight=
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #4
        todorshalev написа:
        фаровете са лепени със силикон при МК2 фара е пласмасов и варианта със нагряването НЕ става фара се топи а сигурен ли си че фара не е Матирал
        Той че е леко матирал си е така,ама си личи отвътре как има някаква гадост.Не съм тествал дали през нощта светят добре ама ме дразни това леке.

        Коментар


          #5
          Аз отварях на Брава пак е пластмаса и със сешоар, но наистина на места се размеква пластмасата и се гъни, но чак някакви фрапиращи деформации не е имало. Но аз нагрявам и отвертката я пъхам в улея, където е пъхнато стъклото и чистя лепилото малко по малко. И накрая малко по малко с отвертката напъвам да ги разделя, наистина на 1-2 места се отчупи малко стъкълце. Опитай и ти.
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            Ако не се лъжа на Брава фара е със стъкло и само корпуса е пластмасов, фаровете се отварят без проблем. Различно е.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Оказа се че проблема е от външната страна на фаровете.Минах с водна шкурка 2000 и после паста за фарове и сега всичко е ок.

              Коментар

              Working...
              X