Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти за Стило запитване ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти за Стило запитване ?

    Колеги , искам да се възползвам от информираните ви личности и да си задам въпроса . Намерих си доста приятни джанти за Стилото които са с междуболтово 4х100 и централен отвор 60 . Въпросът ми е дали ще паснат на моето Стило което е с междуболтово 4х98 и централен отвор 58,1 ? Моля помогнете , а иначе това са джантите които искам да взема на бартер за моите 16ки
    Прикачени файлове

    #2
    Ами за централният отвор има втулки. И тефлонови и метални. Стандартизирани са и струват 8 лв. бройката. Ако пък точно такива няма - стругар прави по размер. Цената е 10 лв.Виж за междуболтовото - чувал съм, че имало специални болтове - ексцентрични, НО с това нямам опит. Нека колегите да кажат.А, колко е ЕТ-то на тези джанти и колко е J, и колко цола са, в края на краищата?
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      lhristov написа:
      Ами за централният отвор има втулки. И тефлонови и метални. Стандартизирани са и струват 8 лв. бройката. Ако пък точно такива няма - стругар прави по размер. Цената е 10 лв.Виж за междуболтовото - чувал съм, че имало специални болтове - ексцентрични, НО с това нямам опит. Нека колегите да кажат.А, колко е ЕТ-то на тези джанти и колко е J, и колко цола са, в края на краищата?
      7.00 x 17 4x100 60 ET38 Bimo , това пише в официалния сайт

      Коментар


        #4
        Ще можеш да ги монтираш на Стило въпреки, че то е 4х98. Летните ми джанти са 4х100 и вече 3-ти сезон ги карам без никакви проблеми.
        FIAT STILO 1.9JTD 2002

        Коментар


          #5
          Само едно нещо трябва да спазиш и ще ги караш тия джанти с оригиналните болтове дълго време.Като сложиш джантата навиваш едновременно и 4-та болта, като ги притягаш еднакво, по принцип тия 2мм разлика в диаметър конуса на болтовете си ги обира и няма проблем, просто навивай едновременно болтовете и 4-та леко по леко. Не затягай само един и след това да редиш останалите, а всички заедно.В момента на предна дясна карам с три болта, понеже ми писна от гумаджии, които с гайковерта въртят един по един болтовете докрай, при положение, че съм им казал да ги слагат едновременно, защото съм с джанти 4х100 трябва да си търся сега главина, защото 4-тата резба замина от специалисти
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Към горното да добавя, сложи болтовете така, че дупките да застанат като + и първо слагаш болта отдолу после горния, така сложени центрират джантата и после другите два влизат също лесно и както каза колегата притягаш равномерно.
            FIAT STILO 1.9JTD 2002

            Коментар


              #7
              благодаря за инфото колеги , а тези 17ки които съм постнал ... мнение имате ли ?

              Коментар


                #8
                AEZ е доказана марка, не са някои тайвански... Като ти омръзне визията им, може да направиш нещо такова, като колегата, на подобни джанти Алесио:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=551938#551938

                Коментар


                  #9
                  Колеги, за тази двойка числа нещата се изясниха 4x100 и 60.Но какво ще кажете за ET 38. Джантите на Стилото са с ET 35? Дали ще има проблем?И в края на крайщата каква гума ще се монтира на това 17 цола 7J? Ширина 195 е гранична за 7J. Довечера ще погледна в книжката какви гуми дава производителя на 17-ки джанти. Сега не мога.
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #10
                    Като гледам оригинално на 15" дават 195/65, значи на 17" 225/45 за да се запази диаметъра като на 15-ката.С това ЕТ 38 спрямо стария ЕТ 35 значи, че новите джанти ще влязът на вътре към окачването с 3мм /милиметра/.
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Точно така го пише и в книжката. 215/45/17 87 W. Но има и звездичка, сертифицирани и одобрени от пирели, мишелин, бриджстоун, гудиар.
                      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                      Коментар

                      Working...
                      X