Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични повдигачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлични повдигачи

    колеги възможно ли е след скъсване на ремък и набиване на клапани да се развалил някои повдигач.След смяна на глава,клапани и всичко друго в един от цилиндрите няма компресия.Колата е брава 1.6 16

    #2
    изпразни ли хубаво повдигачите?ако не си можеби това ти е проблема
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      На колко хиляди км и години бяха ремъка и ролките?
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        Ролки и ремък нямаха и 30000км.Марката на ремъка даико на ролките не знам.Повдигачите мисля че маистора не ги е празнил.Поправимо ли е

        Коментар


          #5
          tops250 написа:
          Ролки и ремък нямаха и 30000км.Марката на ремъка даико на ролките не знам.Повдигачите мисля че маистора не ги е празнил.Поправимо ли е
          ако не ги е изпразнил означава че не е никакъв майсторколата пали ли на стартер? ако пали я запали и остави да работи ще се поинати малко докато напълни повдигачите на въпросния цилиндър
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            А дали е от повдигачите това че няма компресия?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Повече никога няма да купя ремък Дайко. Миналото лято смених пистовия ремък с Дайко и сега на връщане от София се скъса на магистрала Тракия, оплел се долу при шайбата на коляновия вал, прескочили зъби и двигателя мармалад. Пътна помощ, сервиз в Пловдив и сега чакам да кажат щетите в лева... ебаси боклуците Дайко!
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Е как го обвини баш ремъка, може 100 неща да са виновни, а само ремъка да не е. Може ролка да е затегнала, може някое камъче да е влязло там, може да е бил пренатегнат, може нещо друго да е блокирало. Казвам го, защото вече 2 смени на ангренаж с комплект на дайко, външния и той е на 1 смяна с Дайко и това е само на едната кола. На другата също са Дайко, но там са малко км, около 40к км.Даже последния ангренаж на бравото, който свалих, беше в много прилично състояние за 2-3 год и 50 000 км.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Стария ремък беше Flennor (Gates), сигурно 5 години го търкалях. Лагерите на алтернатора са нови, както и паразитната ролка. Не може да е пренатегнат, защото е с обтегач на пружина. Ролките са ОК, майстора ги гледа, 12 клапана аут... както и да е, едно 500лв назад, дано поне я направят като хората. При мен пистовия се е скъсал, ангренажа Flennor е здрав, но са прескочили зъби след оплитането с пистовия. Здраве да е, но тая марка я отписвам вече.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    spark написа:
                    .... При мен пистовия се е скъсал, ангренажа Flennor е здрав, но са прескочили зъби след оплитането с пистовия. Здраве да е, но тая марка я отписвам вече.
                    А чакай сега това е нещо друго, искаш ли да се обзаложим че ти го няма подкалника или поне не е целия на мястото си. А причината за скъсването съм сигурен че не е в ремъка а в боклуците който се наслояват по ремъчните ролки.А ако съм прав не обвинявай марката. Така и така ще сменаш ангренажния ремък те съветвам да вземеш Контитекс или Дайко, тоя Фелинор/гейтс нещо не мога да му хвана вяра
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар

                    Working...
                    X