Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой ще ми обяснили относно дюзите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой ще ми обяснили относно дюзите?

    Има ли някой, който може да ми обясни работата на дюзите на колата ми, също така, ако са запушени/мръсни или там к’вот им става, какво ще прави колата, какви проблеми и също така, как се махат, трудно, лесно и т.н.?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Виждам, че на никой не му се обяснява? Поне ще ми кажете ли каква добавка да взема за почистване на дюзите/системата и на колко бензин се сипва?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    Коментар


      #3
      Дюзите могат да започнат да се запушват и колата да почне да ти прекъсва.. да работи на 3-цилиндъра.. могат и да започнат да (пикаят) .. ако започне да ти се запушват да ти прекъсва колата или направо да ти работи на 2-3 цилиндъра и да ти мирише на бензин зад нея .. да работи нестабилно ще се отпушат с ултразвукова вана... поне това знам като добър начин за отпушване.. а добавка може да си вземеш от всеки магазин за авточасти и бензиностанции.. но не знам колко ефект ще има ..
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Работела е на 3 цилиндъра. Това го помня, но като смених свещите, като че ли се оправи. Не съм сигурен, че не съм спец. Каква добавка да си взема, на нормални парички?
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #5
          Сигурен ли си, че проблемът е в дюзите? Твоите са удобни и се свалят много лесно, но не са слабо място. На 1.8 16V слабо място са бобините.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Ами, един механик ми каза, че се сваляла цялата рейка, та не знам си к’во, и че 5 лева спада на дюза, ако си ги сваля сам. Така май ми каза. Не го слушах много, че го губех от време на време. Знам, че има добавки, които помагали и викам профилактично да купя някоя и да сипя в резервоара. Някое име ще ми дадете ли на добавка и колко да сипя от нея на колко бензин?
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              Redex е добавката. Аз сипвам от нея. Дали помага... ми не знам, ма и не вреди. На упътването пише по колко се слага.Има и други марки, разбира се. Тези дни колегата S_BANKOV написа нещо интересно в друга тема. Ето я: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...6&highlight=А това е мнението му:" аз лично си пазя дюзите като карам с малко ацетон в бензина, перфектно почиства дюзите, като слагам около 150грама на 1 резервоар 50л. бензин. и колата работи поне 10 минути на бензин."----------------------------
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                В бензиностанциите предполагам ще я има? Какви пари е горе-долу? Тоя моя резервоар на тая талига, 50-60 литра ли е? Като че ли 25 литра е средата.http://www.bomarbg.eu/redex.htmlНякоя от тия добавки тука ли е? Коя по-точно, да не объркам?
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  В лявата колонка второто или третото.А може и това:http://championoils-bg.eu/champion_LPG_Treatment.html
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    с добавка надали ще стане,но надеждата умира последна

                    Коментар


                      #11
                      Ще я видя тази 2-рата, ако я намеря и ако не схвана как да я сипя в резервоара, ще пиша тук. Че да го напълня и да я сипя, няма как да стане.
                      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                      Коментар


                        #12
                        Ако имаш проблем с дюзите когато колата е студена ще пали трудно в повечето случай с подаване на газ, няколко минути ще се опитва да гасне при опит да потеглиш и да подадеш газ и разхода ще се вдигне до небесата. Тебе какво точно ти прави колата?
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Нищо няма да стане с добавка- свали рейката, смени филтъра, ако има, дай контакт малко да изкара мизериите, дай дюзите на ултразвук като преди това ги премериш и ако някоя е на края на живота си- слагай читава 2 ръка, след ултразвука монтаж, после добавка чат-пат
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Ацетон, компресор, 5 бара
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              Ацетон, компресор, 5 бара
                              + шише от безалкохолно и винтил от гума
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X