Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви гуми мога да сложа на този размер джанти ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    veselin10 написа:
    didich написа:
    Втория индекс показва отношението на височината към широчината на гумата....
    Не питах тебе ... за другото си прав.
    Веднга си пиша единица за подсказване
    punto HGT

    Коментар


      #17
      195 на 7j няма да седят много добре, особено ако са ниско профилни. Доста ще се разпъне гумата.

      Коментар


        #18
        Airfan написа:
        195 на 7j няма да седят много добре, особено ако са ниско профилни. Доста ще се разпъне гумата.
        Днес ще снимам и ще видиш, че не е така. 195/55/15
        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

        Коментар


          #19
          Airfan написа:
          195 на 7j няма да седят много добре, особено ако са ниско профилни. Доста ще се разпъне гумата.
          Ако джантата е 9j съм съгласен иначе 195 на 7j заспива перфектно Колегата вече се е видял в чудо след тая тема, аз ако бях на негово място вече да съм се ошашкал какъв размер гуми да си купя
          punto HGT

          Коментар


            #20
            Слагам 195/50 защото 55 ми опират на Пунтото
            BMW E46 coupe
            Fiat Punto 1.1 LPG - ex

            Коментар


              #21
              Аз съм сложил 195 на 6.5j и са добре, но на 7 борда на джантата ще е на едно ниво с гумата или ще е навън малко, но снимай да видим все пак.

              Коментар


                #22
                еми моите са с ЕТ33 и с 195/50 пак опираха.. подгънах и издърпах калника и пак опираше в болта на бронята сега с 195/45 нямам никакви проблеми ама и калника вече не е оригинален де :D а колкото до 175/50 няма смисъл от такъв стреч не ти е чак толкова изнесена джантата, а и струват една маса пари.. само нови.. само с поръчка единствено Смарт ползват този размер и рядко изкачат 2-ра ръка. нямам снимки с 195/50 но за сравнение .. 185/55 и оригиналната вежда после и 185/55 с подгънат леко клъцнат и издърпан калник :Dи всъщност 195/45 вече няма проблеми
                Haters Gonna Hate

                Коментар


                  #23
                  veselin10 написа:
                  white_shark написа:
                  Абе недейте влизате така остро,че да не се окаже друг малоумника.Може да стане 175/50/15 на 7 инча джанта.Трябва ти за целта някой по-навътре с нещата гумаджия да успее да ти ги надуе.Има случаи на къде къде по екстремни изпъвания на 175/50 на 8 или 9 инча джанти.После обаче имай предвид,че трябва много да пазиш ръбовете на джантите.Другото е,че за да не се отлепят в завой трябва да са винаги яко напомпани,а оттам идва и нестабилност и друсане.Мен ако питаш за всекидневна употреба си монтирай винаги подходящи гуми на джантите
                  Колега, помисли ли малко преди да дадеш този съвет? Теоретично добър гумаджия може и по-големи щуротии да направи. Ти би ли излезнал на пътя с J7 и гума 175? а? Сега се оборудвах с 15"-ки J7 ЕТ32, и монтирах 195/55 , и виждам как стоят. Тази таблица в по-горния пост трябва да се спазва.П.П. И като даваш такива мнения знаеш ли втория индекс, "50" какво значи?
                  Какъв съвет съм дал?! Човекът попита дали е възможно-възможно е.Обяснил съм му защо не е препоръчително да го прави и като гледам е вникнал и разбрал и ще си монтира подходящите гуми на джантите си според таблицата.Иначе конкретно аз бих си стречнал гумите по тоя начин,но не на всекидневния ми автомобил.В обяснения няма да се впускам,защото гледам,че си далеч от тия неща и няма да ме разбереш. Въпросът за индекса е достоен за детска енциклопедия
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар


                    #24
                    white_shark написа:
                    ........защото гледам,че си далеч от тия неща и няма да ме разбереш. Въпросът за индекса е достоен за детска енциклопедия ......
                    Що така реши? Ако нещо си се почувствал засегнат....ами извинявай, не е с умисъл.
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #25
                      Аз на 16ки 7J съм сложил 195/45 R16.Правилото за безопасност гумата за да притиска ръба и да не се отвори в някой завой: да е по-широка от 7х2,54см= 177,8 мм гумата с разлика от поне 2 х 10 мм от всеки ръб! (177,8+20=от 197,80 нагоре най-близкия размер)В моя случай разликата е 17,2мм=2 х 8,6мм. По-малко е от 10 и за това седи леко "изпъната" (като трапец а не като тумбак). Максимума за моята кола за ширина е 195 за 15ки и за това спазих тази ширина за да не се товари при потегляне скоростната кутия. Японските дрифери даже с още повече ги изпъват защото уж така борда на гумата ги подпирал странично.Ето как седи при мен (тоя размер са на задната на тази картинка, като пробвах дали натоварена ще опира, но по-принцип ги ползвам за отпред):В следствие на това ИЗПОДРАЗКАХ ДЖАНТАТА по бордюрите на тротоарите - нищо не я пази.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #26
                        доста зор ще видиш да отлепи гумата в завой ако си е нормално напомпена.. по твойта логика тва което си чувал за "японските дрифтъри" как ги били разпъвали е абсолютно невъзможно.. значи във всеки завой им се разлепят гумите....
                        Haters Gonna Hate

                        Коментар


                          #27
                          Според мен тази 195-ца не седи добре на 7J - определено бордът на джантата е навън, но е въпрос на вкус.

                          Коментар

                          Working...
                          X