Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Браво след 2007

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Браво след 2007

    Здравейте надявам се бъдещи колеги. Дойде и моят ред за смяна на автомобила. Реших да е сравнително по-нов от предшественника си който е Ауди А4 1.8 бензин 1999Спрях се на Браво след 2007. Моделът ми допада адски много на външен вид, но отностно двигатели и подръжка си нямам никаква представа как е.Видях темата малко над моята която надвишава 300 страници за новото Браво. Почетох малко, но не успях да намеря точните въпроси от които се интересувам. Просто 300 страници са ми много да чета - надявам се да ме разберете.Интересувам се от бензиновите двигатели на Бравото. Искам да подчертая че двигателят ще се газифицира т.е. ми трябва възможно най-евтиният за подръжка двигател, който също така може лесно да се газифицира. Какви са слабите места на Браво-то и от какво мога да очаквам скъп ремонт. Принципно Аудито е старо на години, но ремонтите на определени неща си оставаха доста скъпи за годините на колата. Та общо взето ми трябва съвет към кой двигател ще ме насочите - гониме минимални разходи за подръжка, и лесно газифициране.Би било добре и да получа отговори от разход на конкретният двигател и как се държи на газ.Благодаря Ви предварително - ще очаквам отговори. Извинявам се и ако не съм уцелил раздела.

    #2
    Най-евтин като поддръжка е атмосферния мотор 1,4 с 90 си кончета. Агренажен комплект около 110 лева., термостат около 50 лева, амортисьори по около 100-120 лева.,30 лева шарнир , който е отделно от носача.Като ускорение от 0-100 няма да има кой знае каква разлика спрямо аудито.Като цяло във форума няма много такива потребители с такива коли, модела е сравнително нов и отзивите са малко.Колата е базирана на предшественика стило и се смята че е доста по-добра от него по отношение на здравина.Другите мотори са бензинови с турбо, разхода им е приличен.Който и бензинов мотор да избереш трябва да сложиш ГИ с ОБД връзка иначе ще имаш проблеми. Цената на такава система е около 1400лева.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Има цяла тема с триста страници за това ето чети http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16338
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        Има цяла тема с триста страници за това ето чети http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16338
        Банков:
        Crixus написа:
        Видях темата малко над моята която надвишава 300 страници за новото Браво. Почетох малко, но не успях да намеря точните въпроси от които се интересувам. Просто 300 страници са ми много да чета - надявам се да ме разберете.
        Разбирам го човека .Sev мисля че кара газифицирано Браво 1.4, дано види темата, до колкото знам няма проблеми .
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          Поднасям извинения към колегата тогава, но ако отдели малко време ще разбере всичко в детайли. ПП явно днес ми дойде в повече на работа.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Ето малко цитати на колегата Sev относно разхода:бензин:
            Sev написа:
            ...и си викам и го направих - взимам най-простия мотор90 коня...може и да са малкообаче конете добре паснаха на колатадаже и натоварена с багаж не се справя по-зле от Бравата 1,6на 1500 км съмзасега градския разход в София е 10-10.5/100 в натоварен трафиксъботно неделно пада до 8.5-9извънградско натоварена с 4 души и багаж 6.3-6.7/100 (това е до Бургас 120 по магистралата, 90 по нормалния път)смесено в Бургас и близките вилни зони 6.5/100 (5 км в града и 15 извънградско)абсолютно съм доволен, да чукна на дърво :D
            газ:
            Sev написа:
            моя 90 коньов таралясник :последно засичане София-Бургас и 20-на км градско плюс кутия на тавана през цялото време - 7,4/100 пропан бутан (около 100-110 по магистралата и 80-90 по другия път)последно засичане в София със средна скорост 25 км/ч - 8,2/100 отново газ
            Ето и малко PDF-и от download секцията на сайта -> http://download.fiat-bg.org/Books/Bravo_New/
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              Супер информация. Много съм Ви благодарен за дадената информация.Значи ще търся 1.4 90 кончета мисля че ще ми пасне идеално защото съм спокоен шофьор

              Коментар

              Working...
              X