Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

брава 1.6 ръмжене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    брава 1.6 ръмжене

    От няколко дена колата взе доста да ръмжи , ръмженето се усеща че идва от изпусквателната система по точно под някъде около скоростите .. не знам коя част от гърнето е там но като гледах под колата е нещо като "пура" ( не се изказах много като хората ама както и да е ) мисля си че ще е скъсана заварка .. или някакви други идеи ако имате ще са ми от полза
    Fiat Brava ELX 1.6 16V

    #2
    ако е едно такова с оплетка - то вътре има гофрирана метална тръба, която изгнива. само смяна на цялото го оправя. намери канал и се пъхни да провериш.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      ами май не е с оплетка
      Fiat Brava ELX 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Мека връзка. Намира се пред катализатора. Или пред тръбата която е сложена вместо катализатора. Сменя се.На мен например ми ръмжи друго. Алуминиевият екран около колекторните тръби които излизат от двигателя. Болтовете са ръждясали и не държат, ламарината е разхлабена и се мърда. Ръмжи точно на 2000 оборота защото се получава резонанс. Все се каня да бръкна, да омажа болтовете с wd40 и да ги развия и заменя. Или гайки ... там каквото е.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #5
          проблема е идвал от средното гърне заварено е сега но е изгнило някакви идеи дали на негово място може да се сложи резонансно гърне и ще стане ли по шумна колата
          Fiat Brava ELX 1.6 16V

          Коментар


            #6
            drnkk написа:
            но е изгнило, някакви идеи?
            Просто го сменяваш. Това е.EDIT: Просто го сменяш. Това е.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар

            Working...
            X