Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на фланци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на фланци

    Здравейте, искам да попитам някой има ли точните размери или готов чертеж на фланци за Фиат. Намерих един познат стругар да ми направи фланци за Пунтото иска ми по 10 кинта на парче но ми каза да му намеря чертеж с размери, ако някой може да помогне черпя с Бира и Ракия. :D

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3947
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Благодаря колега, къде да пращам бутилката

      Коментар


        #4
        Каква е идеята точно на тея фланци ? Дистанциращи или преход от 4 х 98 към 5 по нещо си ... или ?
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Fiat_Punto11 написа:
          Каква е идеята точно на тея фланци ? Дистанциращи или преход от 4 х 98 към 5 по нещо си ... или ?
          Дистанциращи фланци ще са, малко да се разшири следата на колата. Не че е нужно за гъзария където се вика.

          Коментар


            #6
            koleto200 написа:
            Fiat_Punto11 написа:
            Каква е идеята точно на тея фланци ? Дистанциращи или преход от 4 х 98 към 5 по нещо си ... или ?
            Дистанциращи фланци ще са, малко да се разшири следата на колата. Не че е нужно за гъзария където се вика.
            С колко по дълги болтове се кара в такъв случай ? И от къде болтове ?
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Fiat_Punto11 написа:
              koleto200 написа:
              Fiat_Punto11 написа:
              Каква е идеята точно на тея фланци ? Дистанциращи или преход от 4 х 98 към 5 по нещо си ... или ?
              Дистанциращи фланци ще са, малко да се разшири следата на колата. Не че е нужно за гъзария където се вика.
              С колко по дълги болтове се кара в такъв случай ? И от къде болтове ?
              Колкото е дебелината на фланците с толкова трябва да е по дълъг и новият болт, за да може да хваща в главината с толкова с колкото хващат оригиналните болтове без фланците.пример: ако оригиналния болт да кежем е с дължина 50мм и искаме да сложим фланец с дебелина 20мм, новите болтове трябва да са с дължина 70мм Най добрия вариант е да се намерят фланци, които се завиват към главината, а пък ти с оригиналните болтове се завиваш към самите фланци, така даваш пари само за фланци, а не и за болтове
              punto HGT

              Коментар


                #8
                didich написа:
                Най добрия вариант е да се намерят фланци, които се завиват към главината, а пък ти с оригиналните болтове се завиваш към самите фланци, така даваш пари само за фланци, а не и за болтове
                А фланците с крадени болтове ли ще ги присъединиш към главината нали и тях трябва да купиш.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  didich написа:
                  Най добрия вариант е да се намерят фланци, които се завиват към главината, а пък ти с оригиналните болтове се завиваш към самите фланци, така даваш пари само за фланци, а не и за болтове
                  А фланците с крадени болтове ли ще ги присъединиш към главината нали и тях трябва да купиш.
                  Ами този вид фланци си вървят комплект с болтовете, защото самите болтове са доста по малки от оригиналните болтове на джантите, на тия болтове идеята е като се навият на главината да потънат в самия фланец, защото ако стърчат няма как да си сложиш след това джантата, който е виждал такива фланци знае за какво иде реч , отделно аз специално не съм виждал обява за такива фланци, които да вървят без болтове
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Fiat_Punto11 написа:
                    koleto200 написа:
                    Fiat_Punto11 написа:
                    Каква е идеята точно на тея фланци ? Дистанциращи или преход от 4 х 98 към 5 по нещо си ... или ?
                    Дистанциращи фланци ще са, малко да се разшири следата на колата. Не че е нужно за гъзария където се вика.
                    С колко по дълги болтове се кара в такъв случай ? И от къде болтове ?
                    Болтове съм си намерил, имат си TUV сертификат и хората дават гаранция за тях, малко са скъпички но от безопасноста не смятам да пестя пари.Събота или неделя стругара ще ми направи фланците, а болтовете ще пристигнат чак другата седмица в сряда, тогава ще видим какво ще стане.

                    Коментар


                      #11
                      Попитах за ботлове понеже като си сложих ляти джатни и малко зорно си намерих по дълги болтове от моите оригинални. И се зачудих от къде пък ся още по дълги болтове че да се нанижат през фланеца ?Не че няма ама ... Тряа се поръчват и бла бла ... и те болтовете ше легнат колкото фланците като цена ... Иначе яко стои ..
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        65лева ми искат за болтовете и още 30 лева за 4 секретни болта, малко по малко почвам да се разубеждавам

                        Коментар


                          #13
                          Продават си се болтове всякъкви дължини.По 2-3 лева са бройката.Оригиналният болт хваща в главината около 18-20мм.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            pecata написа:
                            Продават си се болтове всякъкви дължини.По 2-3 лева са бройката.Оригиналният болт хваща в главината около 18-20мм.
                            Зависи с кви джанти си бил оригинално (заводско)
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Fiat_Punto11 написа:
                              pecata написа:
                              Продават си се болтове всякъкви дължини.По 2-3 лева са бройката.Оригиналният болт хваща в главината около 18-20мм.
                              Зависи с кви джанти си бил оригинално (заводско)
                              http://www.djanti.bg/bg/eshop/productinfo/33/?showType=1 В момента съм с тези джанти, веднъж ми се наложи да сложа резервната гума отзад на задно дясно колело, и едвам се прибрах до вкъщи 2-3км. Болтовете от тези джанти опираха някъде вътре в барабана и се чуваше някакво чукане.

                              Коментар

                              Working...
                              X