Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Налягане в гумите....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Налягане в гумите....

    Колко трябва да е налягането в гумите на моето пунто 1???никъде не намерих отговор на този въпрос...има ли значение налягането дали е лятото или зима???p.s. между другото - намерих 1 сайт за гуми / с цени / и ще го постна тука....www.vktyres.com
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Погледни тук: http://www.thetyrepressuremonitor.co...ures_fiat.html
    FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

    Коментар


      #3
      Извинявай, но не погледнах, че в горния сайт стойностите са дадени в мерната единица psi, която мисля не е много популярна в България, затова ето един калкулатор за конвертиране от psi в по-познатата ни mpa:http://www.tiniusolsen.com/resource-...ai.htmlFORMULA : ...psi / 145.0377 = ...mpa
      FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

      Коментар


        #4
        мерси, погледнах.....ама я кажи на невежия кво значи туй число 30 дето е в таблицата??? в кви мерни еденици е и на колко атмосфери отговаря???пак мерси...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Не знам какво трябва да е, но ако на моето напомпам гумите до 2.0..2.1, със сигурност ще ми изпадат пломбите една по една.За това го карам с 1.6 - 1.7 и не ми пука.Предполагам, че за европейските пътища и хубави гуми трябва да е 2.0 - 2.2, но за нашенските кълдаръми 1.6 -1.7 ми стига!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            сметнах го - предни ооооооооооооколо 2.06 / ако трябва да сме педанти - може и повече цифри след запетайката / и задни ооооооооооооооооколо 1.93 - 1.94...голямо благодарско!!!
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              Чудесно И все пак мисля, че и субективния фактор не е за пренебрегване...Както е написал колегата Nino, за хора с повече пломби, може и по-ниско да е налягането на гумите, особено по нашите "перфектни" пътища...зависи от самите гуми, от сезона също, но най-вече от личното "усещане"...и да се предържме все пак към препоръчителните стойности от Фиат ...
              FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

              Коментар


                #8
                ааааааааа, аз от пътищата не се оплаквам, щото ежедневието ми е Бургас - Несебър, а пътя 6 точки!!!е, има 4-5 дупки ама си ги знам
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Аз си карам на 2.8 понеже нямам пломби , да ви кажа разликата не е фрапираща...

                  Коментар


                    #10
                    nParMaTuK написа:
                    Аз си карам на 2.8 понеже нямам пломби , да ви кажа разликата не е фрапираща...
                    Не е ли малко множко В книжката на моето Уно е забито " с пълен товар 2,1 средно натоварена 1,9 " и мисля че това е оптималния вариант. Общо взето в града карам на 1,9 но като карам на дълъг път ги помпам до 2,1 ама чак 2,8 може би само по аутобаните на Германия ама пак ми се вижда множко
                    VW Bora Variant 1.6 16V '01

                    Коментар


                      #11
                      Аз го давам за пример че ако са ти читави гумите (не някой лепени по три пъти и т.н.) не е проблем да се кара на такова налягане , а относно моя случай - аз съм с малко ниски гуми и ако са меки много лесно се кривят джантите...Иначе зимните гуми си ги държа на 2.1-2.2 по простата причина че въздуха се свива , иначе за мене 2.0 си е екстра за лятото с нормално високи гуми. Но при налягане примерно под 1.8 за мека возия както се изрази някой риска да изкривиш джанта не е за пренебрегване :D

                      Коментар


                        #12
                        kc_3011 написа:
                        nParMaTuK написа:
                        Аз си карам на 2.8 понеже нямам пломби , да ви кажа разликата не е фрапираща...
                        Не е ли малко множко В книжката на моето Уно е забито " с пълен товар 2,1 средно натоварена 1,9 " и мисля че това е оптималния вариант. Общо взето в града карам на 1,9 но като карам на дълъг път ги помпам до 2,1 ама чак 2,8 може би само по аутобаните на Германия ама пак ми се вижда множко
                        В мойта книжка пък пише 1.9 за ’ненатоварена/средно натоварена’ и 2.2 за ’напълно натоварена’. Обикновено помпам гумите на 1.9-2.0 атмосфери
                        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                        Търси се..

                        Коментар


                          #13
                          nParMaTuK написа:
                          Аз си карам на 2.8 понеже нямам пломби , да ви кажа разликата не е фрапираща...
                          на 2,8 съкращаваш пробега на гумата поне с 30%-но пък сигурно ги хвърляш здрави а не свършили живота си в някоя дупка
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            stef написа:
                            nParMaTuK написа:
                            Аз си карам на 2.8 понеже нямам пломби , да ви кажа разликата не е фрапираща...
                            на 2,8 съкращаваш пробега на гумата поне с 30%-но пък сигурно ги хвърляш здрави а не свършили живота си в някоя дупка
                            Tва за дупката важи и за двата случая :D Пък за живота земи се обоснови защо се скъсява? На мен досега не ми е направило впечатление дори и леко да са ми се износили гумите (за около 15000км) , но от друга страна някой ми развиваше теорията че като карам с толкова напомпани гуми щели да се износят само посредата , което пак ми се струва абсурдно....

                            Коментар


                              #15
                              nParMaTuK написа:
                              stef написа:
                              nParMaTuK написа:
                              Аз си карам на 2.8 понеже нямам пломби , да ви кажа разликата не е фрапираща...
                              на 2,8 съкращаваш пробега на гумата поне с 30%-но пък сигурно ги хвърляш здрави а не свършили живота си в някоя дупка
                              Tва за дупката важи и за двата случая :D Пък за живота земи се обоснови защо се скъсява? На мен досега не ми е направило впечатление дори и леко да са ми се износили гумите (за около 15000км) , но от друга страна някой ми развиваше теорията че като карам с толкова напомпани гуми щели да се износят само посредата , което пак ми се струва абсурдно....
                              може да ти се струва абсурдно но е доказано че е така
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X