Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премахване на катализатор и мека връзка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премахване на катализатор и мека връзка

    Здравейте колеги, днес бях до ЕМ комплект за да ми сменят меката връзка и да ми махнат катализатора и на негово място да ми монтират резонаторно гърне, но ми обявиха цена от 115лв, понеже неможе ли да ми оценят катализатора, тоест да съм ходил другаде да ми го изкупят ??Тая цена незнам дали е нормално, но на мен ми се стори висока ??Някой да помогне със сервиз където да отида да ми извършат горните операции за по нормални пари в рамките на днешния ден съм ОК и където е думата мога да тръгна веднага, става дума са София.Благодаря предварително
    punto HGT

    #2
    Виж ги тея таланти по Сливница, те веднага оценяват катализаторите. Имат дарба.

    Коментар


      #3
      Re: Премахване на катализатор и мека връзка

      мека връзка 25-30 лв резонатор 25-30 лв работа 30-40 лв горе долу е нормална цената некои циганин ще ти го направи за по малко ама нали се сещащ може да ползват продукти които не са на ASPO и това да дига малко цената

      Коментар


        #4
        Сега звънях до Крафт - 145лв , дадоха ми телефон на човек, който изкупува катализатори, той ми обяви цена от 35лв, м...та си трака.ogi28b точно по сливница минах до ЕМ комплект в района около Люлин и ми обадиха тая цена, продължавам да търся в нета нещо по нормално.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Абе тия в ЕМ комплект всеки отделен сервиз май работи като отделна фирма, на Павлово звънях в сервиза и ми казаха 125лв и вече на място ще ми оценяват катализатора .... добре дошли в България
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Сливница е дълъг булевард. Уточнявам - Сливница между Лъвов мост и К. Величков.

            Коментар


              #7
              Да кажа каква я свърших и считам темата за приключена Запалих колата и директно в ЕМ комплект на Павлово - търсите Найден на 8-ма клетка - много коректен човек, пипа леко, бързо и качествено, за няма и 15 минути сряза и завари меката връзка и резонаторното гърне и ме прати да си ходя Спокойно обяснява всичко каквото го попитате, даже се и шегува човека, много коректно отношение към клиента.Всичко с отстъпката /хората ми дадоха карта за отстъпка в рамките от 10 до 25%/ ми излезе 100,80лв - 64,80лв. за части и 36лв. за труд.Утре съм говорил с човек, който изкупува катализатори да бръмна до Дружба и да дам катализатора, цена около 35лв, тоест считам цялата работа за приключена в рамките на 65лв, толко ми се връзва реално на мен.Аз доволен, колата доволно звук извади, крачето почва да ми натежава на газта Някой ако има ядове с изпускателната система горещо препоръчвам човека
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Странно но на мен на фиат браво 1.8 катализатора ми го оцениха по някакъв си каталог и ми дадоха 115 лева обаче ми казаха цена за резонатор 60 лева и се отказах и сложих 1 права тръба ефекта беше адски готин от страна на това че отрязохме катализатора колата имах чуството че беше запушена буквално ! Но с това право гърне нещо отначало ок но сега се разпърдя явно пак ще ходя да го заваря и така...... :D
                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                Коментар


                  #9
                  Да има каталог и по номера на самия катализатор ти дават цена, интересното, че в ЕМ комплект като се обадиха по телефона и казаха, че такъв катализатор не изкупуват и трябва да си търся аз човек, който ги изкупува, явно не всички фиатови се изкупуват. Човека, който ми прави колата ми каза, че за моя цената може да варира от 0 до 60лв., като го свалихме не се оказа просто метален ами вътре си има керамика, но моя катализатор не е от скъпите, като например ми каза, че има някои катализатори на дизелови коли, които могат да стигнат цена по 200-300лв и нагоре
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Цената на катализатора зависи от съдържанието на платина, родии и паладий, след като си занесеш катализатора го отварят вадят питата, смилат я с една "кафемелачка" и с един уред голям като стар мобилен телефон и струваш 65х. лв. проверяват съдържанието, после изнасят . Та по количествата се определя и цената, тука една фирма ми беше донесла каталог с цените, та ако някой иска може да проверявам ориантировачни цени.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Бях днеска до Дружба, човека ми даде 40лв. за катализатора, този който ми оформяше документите го питах за фиатските катализатори и той ми каза, че рядко ги изкупували, повече вървяли тези от JTD моторите, но с уточнение, че не всичките, тЪ това е за сега
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        Ще оставя тука координати и телефон на човека, който ми изкупи катализатора, мисля че при него цените са без коментар, все пак моя катализатор никой не поиска да го изкупи, а човека ми плати 40лв за него Коко - 0897 951 555, намира се с/у 28-ма поликлиника в София, жк. Дружба 1, ул. Ил.Бешков 1
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          didich написа:
                          Сега звънях до Крафт - 145лв , дадоха ми телефон на човек, който изкупува катализатори, той ми обяви цена от 35лв, м...та си трака.ogi28b точно по сливница минах до ЕМ комплект в района около Люлин и ми обадиха тая цена, продължавам да търся в нета нещо по нормално.
                          Колега какво значи сега звънях до крафт 145лв какво?

                          Коментар


                            #14
                            emo_pz написа:
                            didich написа:
                            Сега звънях до Крафт - 145лв , дадоха ми телефон на човек, който изкупува катализатори, той ми обяви цена от 35лв, м...та си трака.ogi28b точно по сливница минах до ЕМ комплект в района около Люлин и ми обадиха тая цена, продължавам да търся в нета нещо по нормално.
                            Колега какво значи сега звънях до крафт 145лв какво?
                            За премахване на катализатора, смяна на меката връзка и монтаж на резонаторно гърне
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              Сваля се катализаторното гърне, избива се керамичната пита, вкарва се надупчена тръба и си става нормално първо гърне, което ще изкара живота на колата. Тез ташаци, дето ви ги слагат, освен че дрънчат, имат доста къс живот.
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар

                              Working...
                              X