Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с двигателят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с двигателят

    здравейте колеги,имам следният проблем:като ми загрее двигателят до към 60-70градуса колата гасне и после неще да запали до къто не истине малко.точно тогава нямам възможност да я закача на компютър,мисля си че е от датчика на коляновият вал какво ще ме посъветвате.моля за съвет...фиат пунто 2001г.1.9 жтд
    Fiat punto 2001-1.9jtd

    #2
    Ще те посъветвам да я закачиш на диагностика за да не сменяш датчик за няма нищо.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Най-лесния начин да разбереш дали е от датчика на коляновия вал, е като угасне да вземеш едно шише със студена вода и да го залееш. Ако след студения душ веднага запали, значи е от него! Поздрави!

      Коментар


        #4
        Като я закаичих на диагностика нищо не показа,а да те питам каде се намира тоно този датчик за да го полея с вода виждали се от горе..
        Fiat punto 2001-1.9jtd

        Коментар


          #5
          ще да е долу до шайбата на коляновия вал
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            датчика е на кофти място-зад мотора,откъм купетониско долу(над стартера).виж като неще да пали дали на стартер се вдига стрелката на обротомера.ако не се вдига това е сигурен белег

            Коментар


              #7
              Колега, сигорен отговор за повреда на датчика на коляновият вал ли?
              Fiat punto 2001-1.9jtd

              Коментар


                #8
                да,но на един от двата-на разпределителния или коляновия.в90пр от случаите е този на коляновия

                Коментар


                  #9
                  ами ще взема да го сменя и дано е от него..ще пиша да ви кажа дали се е оправила...
                  Fiat punto 2001-1.9jtd

                  Коментар

                  Working...
                  X