Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 2.0 20в не включва на скорост при запален двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 2.0 20в не включва на скорост при запален двигател

    Колеги днес ми се обади съквартиранта ми в София, че на Бравото му 2.0 20в като го запали и не включва на скорост, като не работи двигателя си включва без проблем. Каза че като натиска съединителя щангата на скоростите се движи, но не може да каже какво точно вижда там понеже акумулатора се пада над скоростите, останал е без пари и не може да я кара в сервиз, пита ме нещо да измислим да може да си я закара в Пещера около 120км са.П.П. Сега каза че лампата за ръчната му свети на таблото.Отделна тема.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16v

    #2
    да си погледне какво количество спирачна течност има след което да опита да запали при включена 1-ва скорост и натиснат съединител ако колата запали нормално и при отпускането на съединителя си тръгне добре (няма проблем)ако обаче като завърти колата започне лекичко да мърда (да се движи) то има проблем със съединителя или със някоя от помпите на съединителя (те са 2)да огледа за течове на спирачна течност в/у скоростите и под колата
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Почти 100% е влязъл въздух в помпата. Трябва да се обезвъздуши.

      Коментар


        #4
        todorshalev написа:
        .... да опита да запали при включена 1-ва скорост и натиснат съединител ако колата запали нормално и при отпускането на съединителя си тръгне добре (няма проблем)ако обаче като завърти колата започне лекичко да мърда (да се движи)......
        Надявам се да не прави точно тази проба, защото според мен ще последва застрахователно събитие :D Едва ли някой ще репатрира колата до Пещера на по ниска цена от тази за евентуалния ремонт на колата тук.

        Коментар


          #5
          kaci написа:
          Надявам се да не прави точно тази проба, защото според мен ще последва застрахователно събитие :D Едва ли някой ще репатрира колата до Пещера на по ниска цена от тази за евентуалния ремонт на колата тук.
          имаш предвид да опита да запали колата -не да я запали с кибрит естесвено а приведе в деиствие двигателя с вътрешно горене или при включена 1-ва скорост и натиснат съединител - с идеята че колата може да потегли като предварително се е подсигурил да не се удари във нещо/някого
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Същия проблем на мен ми стана днеска колеги аз имах проблем в аксиалния лагер не знам точно името му възможно ли е от него да е . Когато колата е запалена не иска да включи на скорост. Когато я запаля и държа съединител тя тръгва леко и се тресе много странно. Кажете какъв може да е проблема ?? Съединителя ми отделя доста нагоре но ми казаха че е на жило и не е заминал съединителя ? HELP ! Браво 1.8 96г е колата
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              #7
              Ibiza написа:
              Същия проблем на мен ми стана днеска колеги аз имах проблем в аксиалния лагер не знам точно името му възможно ли е от него да е . Когато колата е запалена не иска да включи на скорост. Когато я запаля и държа съединител тя тръгва леко и се тресе много странно. Кажете какъв може да е проблема ?? Съединителя ми отделя доста нагоре но ми казаха че е на жило и не е заминал съединителя ? HELP ! Браво 1.8 96г е колата
              натегни си малко жилото
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #8
                Re: Браво 2.0 20в не включва на скорост при запален двигател

                [quote="petkov93"]Колеги днес ми се обади съквартиранта ми в София, че на Бравото му 2.0 20в като го запали и не включва на скорост, като не работи двигателя си включва без проблем. Каза че като натиска съединителя щангата на скоростите се движи, но не може да каже какво точно вижда там понеже акумулатора се пада над скоростите, останал е без пари и не може да я кара в сервиз, пита ме нещо да измислим да може да си я закара в Пещера около 120км са.П.П. Сега каза че лампата за ръчната му свети на таблото.да си налее спирачна течност и да обезвъздуши съединителя и спирачките(препоръчително) да не стават инцидентида огледа от къде се губи спирачната течност
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  Е не сме от вчера колегата все пак се уточни че колата има възможност да тръгне при палене на двигателя на скорост, но не се стигна до там като я видях се оказа че съединителя не е с жило и спирачната течност е паднала под минимума, наляхме около 200 грама за да бъде в нормите и след доста помпене съединителя се обезвъздуши и колата е в движение интересното е че спирачки си имаше и преди да налеем спирачната течност.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16v

                  Коментар


                    #10
                    При мен е друг проблема . Имам течност всичко ок , но днеска го натегнах ефекта беше временен карал съм около 1 час оставих колата паля я прибирам се паркирам и а да вкарам на 1 -ва ама пак същото стана. Help !
                    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                    Коментар


                      #11
                      Ibiza написа:
                      При мен е друг проблема . Имам течност всичко ок , но днеска го натегнах ефекта беше временен карал съм около 1 час оставих колата паля я прибирам се паркирам и а да вкарам на 1 -ва ама пак същото стана. Help !
                      щом си го натегнал и е бил добре и след малко се е прецакал жилото е почнало да се къса и затова охлабва
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #12
                        не се къса проблема е в аксиалния лагер така си мисля ( той пресвирваше сигурно от 1г но си беше добре ) Но ето че май му се видя края.... понеже като я запалих и бях я вкарал на скорост и държах съединителя яко свиреше и тресеше малко ...... ще го натегна жилото но ме е страх да не стане по голям проблем понеже докато беше натегнато като тръгвах в ниските обороти се мъчеше да гасне и все едно не работеше на 4 цилиндъра или просто звука е бил от този лагер и ми се струваше че странно работи колата ...... не знам но не е като хората само докато потегли след 1100 оборота си е окей като цяло.. ! А й също докато беше натегнато жилото и карах един път я угасих и запалих и тръгнах и ми светеше ръчната а тя не беше дръпната !...
                        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                        Коментар


                          #13
                          Ако проблема е в оня скапан пластмасов лагер, повярвай ми изобщо няма да можеш да потеглиш. И изобщо няма да усещаш съединителя че е с жило.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            именно вече не мога да потегля. :D колко ли пари би ми струвало един нов и смяната му ? би ли ми казал колега
                            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                            Коментар


                              #15
                              Е как да ти кажа колко ще струва, като свалите съединителя ще разбереш сам. Съветвам те да се приготвиш за комплект съединител, а не само за лагер, щото като нищо притескателя може да е станал на слънце.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X