Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адаптация на 1,6 16В

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Адаптация на 1,6 16В

    Тъй като екуто ми забива и колата почва да се дави на бензин след продължително каране на газ се налага да правя адаптация.Последния път обаче колата след ресет не искаше да държи обороти и гаснеше и се наложи да и подавам малко газ.В крайна сметка нищо не направих.Някой може ли точно да опише какво трябва и не трябва да се прави .IAW49F 1.6 16V Brava
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    наскоро четох- махаш минуса за 40 мин, не повече, можелод а си забрави ключа. После палиш на бензин и не пипаш газта, работи на празен ход докато загрее добре. Гасиш. Палиш и всичко е ок. Лично аз много пъти съм правил адаптацията принудително- налага ми се махам акумулатора, правя квото правя, на другия ден паля и карам извънградско, като пристигна и изгася и запаля наново нямам грижи. Но щом говориш за забиване на компа ще да е онзи Ф49, а аз говоря за компа на модела с метални колектори, не му знам номера
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Хубаво е да се направи на студен двигател,ресетва се екуто и се пали на бензин. Аз я оставям да загрее на бензин и след това настройвам газта. Най -вероятно ти е гаснела заради стъпково двигателче тъй като при ресетване се самонаглася и то. Може би е за почистване. Другото което съм имал като проблем е смучене на въздух от маркучите на газовите инжектори. Тогава се скапваше доста често. След като си смених всички маркучи от доста време не ми се е налагало ресетване. Така че огледай си хубаво двигателя да не дърпа въздух от някъде. Другата причина може да са кабели,бобина свещи. Също така при заминал акомулатор може да ти дава ядове.

      Коментар


        #4
        Ресетвам, след това връщам от контакт, паля , тя работи 2-3 секунди и гасне. След това паля пак и така няколко пъти. Не става без да да и подам газ. Въпроса е дали трябва да се кара колата, дали трябва да и се подава газ или просато трябва да работи на празен ход докато0 загрее и да не се пипа педала на газта. Акумулатора е добре.
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #5
          пиши на danchojn, да ти направи симулатор - доказано работещ при 2 ЕКУ-та, едното е моето, другото е 49F, Поздрави
          Брава 1.6

          Коментар


            #6
            Симулатор за сондата или някаква друга магия?
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар

            Working...
            X