Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Стило моля

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за Стило моля

    Замислям се да купя едно стило на приятелката си. Искам задължително да е бензиново, без значение какъв е мотора, като предпочитам по-мощен двигател. Принципно съм харесал едно с навигация, за жалост не е селеспиид , но както се казва - няма пълно щастие. Въпросите са ми 1. Разход на гориво при различните модификации (градски)2. на въпросната навигация може ли да се качи карта на БГ , има ли стило с дисплей, но без навигация, ако има как да позная разликата ?3. Бензиновите мотори здрави ли са ?4. Интересувам се и конкретно за селеспиида - какъв разход дава градско нормално каране. 5. Кои са слабите места на този модел ? Всякакви мнения ще са ми от полза.Още една молба имам, не говорете за дизелови мотори, не ме интересуват. Само бензин.
    Alfa Romeo 156 2000 16v Selespeed
    Alfa Romeo 164 2000 16v -У районното
    Opel Omega 2000- на батко стария кон

    #2
    1. Ако търсиш дизел - 1,9- 120к.с.Ако търсиш бензин- 1,4 95 к.с. или 1,6 103 к.с.- По малки-я мотор е с 6 скорости, с малък данък и със значително по-евтини части за поддръжка (мотора идва от по-долния клас)2. Карта може да се качи, но се плаща и сумата е голяма, не си заслужава да го правиш. Навигации има вече и по 100 лева.3. Бензиновите мотори са здрави.4. За селеспийд нека пишат другите, мисля че като всеки автомат обича горивото. Ако се счупи ремонта ти реже главата през кръста (това съм чувал)5. Слаби места са до 2003 г проблеми с възд възглавници, в резултат на повреждащ се кантар на седалката, играещи обороти, въобще проблеми с електрониката, Шарнири с носачи комплект (след 2005 шарнира е отделно), кофти материали в купето- гумено покритие което лепне , но се маха сравнително лесно, някой се оплакват и поскърцвания, но това мисля зависи от самата кола. Трудно се сменят крушки на фаровете (това е характерно за повечето съвременни коли, а не само за фиат)Моя съвет е да търсиш бензиново стило 1,4 , по възможност с евро 3 мотор, да не е с евро 4 понеже газовата уредба идва скъпичка (1400 лв нагоре).Мотора 1,6 не е 1:1 като на браваи мареа ! Има доста разлики , но основните възли при обслужване- термостат, ролки и ремъци са същите като на брава и мареа.1,8 мотора е с Вариатор- още една допълнителна простотия , която да предполага наливане на пари.5 цилиндровия 2.0 мотор не мога да го коментирам като качества, прави ми впечетление че ускорението му е малко някак слабо (според мен) за 170 к.с.За съжаление аз търсих кола доста време, не намерих запазено стило и накрая С4.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар

    Working...
    X