Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлика на Типо ремонт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлика на Типо ремонт

    ЗдравейтеВъпросът ми е за хидравликата на Типото дали се ремонтира струва ми се че лагера ми е разбит и вие ама пък в ръководството за Типо пише че не се разглобява сменяло се с ново.Някой ако е ремонтирал да помага.Благодаря предварително.

    #2
    Re: Хидравлика на Типо ремонт

    Jelezniq написа:
    ЗдравейтеВъпросът ми е за хидравликата на Типото дали се ремонтира струва ми се че лагера ми е разбит и вие ама пък в ръководството за Типо пише че не се разглобява сменяло се с ново.Някой ако е ремонтирал да помага.Благодаря предварително.
    Здрасти, - Какво е типото, мотор, гориво, година?- Какъв точно е проблема?- За кой лагер говориш?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Aми типото е 1.6 бензин 92г.лагера на хидравличната помпа май е разбит защото като хвана шаибата на ремъка има луфт.

      Коментар


        #4
        Нещо да вие, проблем с рейката, теч на масло? Не се сещам дали нямаше някъде обтегач
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Теч няма всичко работи ама лагера или лагерите на помпата вият и имат луфт,то се разглобява ама искам да питам някой дето е разглобявал,защото в ръководството пише ,че се сменя с нова помпа,незнам дали се рециклира вътре трябва да има едни пластини или зъбни колела които изхварлят маслото по системата.

          Коментар


            #6
            Колега,моето лично мнение е да не се занимаваш с нея.Караш докато спре,може да е днес,утре или догодина,ако спре си взимаш една втора у-ба и пак си на пистата.
            Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
            EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
            EX.Fiar Ritmo 105TC

            Коментар


              #7
              viktorsterev написа:
              Колега,моето лично мнение е да не се занимаваш с нея.Караш докато спре,може да е днес,утре или догодина,ако спре си взимаш една втора у-ба и пак си на пистата.
              Вярно карай докато се прецака, На една Брава преди две седмици и рециклирахме хидравличната помпа на инат, беше протекла и ремонта излезе 1.80лв. Така че нищо те ти пречи да се пробваш да я рециклираш.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Ще я покарам докато започне да вие повече и тогава ще се пробвам да и сменя втулките.

                Коментар


                  #9
                  На баджанака Делтата си доиде с виеща помпа и все още работи,а я внесе 2005г.
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар


                    #10
                    Ако е алуминиева помпата избощо не се занивай! Ако е чугун то има смисъл да се оправи. Ама си мисля че оригинално типо с чугунена няма защото те започват да се слагат на Браво. Ако започне да се чува едно тъпо виене от към рейката докато въртиш волана то значи е време за смяна.Съветвам те да си намериш чугунена от браво/брава защото са доста по-надеждни.
                    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                    Коментар


                      #11
                      xctr написа:
                      Ако е алуминиева помпата избощо не се занивай! Ако е чугун то има смисъл да се оправи. Ама си мисля че оригинално типо с чугунена няма защото те започват да се слагат на Браво. Ако започне да се чува едно тъпо виене от към рейката докато въртиш волана то значи е време за смяна.Съветвам те да си намериш чугунена от браво/брава защото са доста по-надеждни.
                      Е кои мотори на браво са с същите помпи като на типо.Шайбата пасва ли или се сменя с старата !?
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #12
                        Koлега помпата е чугунена и мисля,че вътре е с втулки който са износени от времето и ако се сменят мисля че ще се оправи.

                        Коментар


                          #13
                          pecata написа:
                          Е кои мотори на браво са с същите помпи като на типо.Шайбата пасва ли или се сменя с старата !?
                          Мисля че всички бензинови са с такива помпи. Външно помпата може да е различна спрямо алуминиевата защото все пак е отлят чугун. Важното е че монтажните отвори пасват на тези на стойките. За шайбата незнам защото си ползвам старата, поради това че на самата помпа нямаше.
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар

                          Working...
                          X