Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

лампа за спирачките (!)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    лампа за спирачките (!)

    Днес изрязах колата на 1 и 2-ра до към 3000-3500 оборота и лампата пресветна няколко пъти и изгасна после на два трипъти пак пресветна но като натисна спирачката и изчезна от какво може да е глеах предните накладки и ми са сториха че са добре , но в казанчето за спирачна течност немога да видя до каде трябва да е.Мерси предварително
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Определено проблемът ти е в нивото на спирачната течност. Долей! Или ако не си я сменял я смениИначе моята лампа пък свети всеки път когато дам на контакт. Така ли трябва да бъде? Според мен не, но къде е проблема? С нови накладки съм, а преди това малко съм доливал. Да не би пък сега да е много спирачната течност. Малко над максималното е, но не до горе, не и до гърлото - точно над мах. е!П.С. Колега как е дизелчето? Върви ли по-добре? Нали ходи на сервиз

    Коментар


      #3
      да засега върви добре да не и е уроки сутрин като паля не прекъсва не пали от раз, превърта 2-3 пъти и пали.А каде са означенията мин и мах че неможах да ги видя днес, а утре ще пътувам до Свищов и ще долея малко преди да тръгна.
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        reiban написа:
        да засега върви добре да не и е уроки сутрин като паля не прекъсва не пали от раз, превърта 2-3 пъти и пали.А каде са означенията мин и мах че неможах да ги видя днес, а утре ще пътувам до Свищов и ще долея малко преди да тръгна.
        Офтопик но го правя за да не се изненада колегата ако не е минавал скоро!!!Колега гледай спирачките да са ок при пътуването до Свищов, че отсечката от Полски Тръмбеш до Свищов и то особенно след разклона за Русе и Плевен пак е в потресаващо състояние. Абсолютен лунен пейзаш. А пък на 2 места направо пътя си го няма все едно караш по коловози в нива. Така че в това състояние пътя предполага екстремно използване на спирачките.
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #5
          мерси за информацията последния път като ходих беше горе доло добре но беше преди 1 год.
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            reiban написа:
            мерси за информацията последния път като ходих беше горе доло добре но беше преди 1 год.
            Ами има две ръбчета(отбелязки) мисля,че като застанеш срещу съдържателя или отлявата страна или срещу теб са. Съвсем леко прозира по принцип. Другия вариант е като отвориш да долееш гледайки отгоре. Лек път утре.Иначе би трябвало да пали от раз сутрин. Не знам защо при теб не пали.

            Коментар


              #7
              долей спирачна течност и ако проблема с лампата остане-долей хидравлична течност на хидравликата(волана)при мене датчика на хидравликата беше вързан за спирачките
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #8
                На мен ми се опирало кабелчето до амортисъора и светеше от това Иначе накладки и течност си бяха наред.
                Punto 1.2/75

                Коментар

                Working...
                X