Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инструмент за сваляне на бензинова помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инструмент за сваляне на бензинова помпа

    От няколко дни бера ядове с помпата. Вече за трети път при подаване на контакт, помпата не тръгва. Почуквам по капака ѝ и нямам проблем след това. Прегледах външната букса, напръсках със спрей, не е от нея. Нарочно издебнах момент помпата да спре да работи, размърдах буксата (в рамките на 2-3 сек след подаване на контакт), но помпата не тръгва. Т.е. не е от външната букса. При почукване по капака проблемът изчезва. Днес реших да сваля помпата и да проверя вътрешните клеми, но греда - гривната не се развива или по-точно аз не мога. И тук идват въпросите ми:1. Възможно ли е проблемът да е в самата помпа (моторчето)? Когато работи, помпата не вие, не "ручи", работи гладко и мазно. Като нова. Блокирането ѝ не е ли съпроводено с някакви виения преди това и ако все пак блокира без предварителни симптоми как така се оправя с леко почукване?2. Има ли някой инструмент или приспособление за развиване на гривната и да няма нищо напротив да ми услужи с него или лично да удари едно рамо да свалим помпата?
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    Моята на мареята я свалих с голяма права отвертка и налагане с чук. Подпираш отвертката на зъбчатките на капака и почукваш.Като се лашне я развиваш на ръка.Внимавай с щуцерите за бензина ,че понякога се чупят от стареенето на пластмасата.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Уважавам мненията, дадени навреме, кратко, точно и ясно. И наистина помагащи.Поздравления, колега krasio_79bsНайстина, така се сваля капака. С почукване по отверка, секач или нещо подобно. Възможно е да има инструмант, но аз не съм виждал. Моя майстор, като я беше свалял на Типото беше спукал капака и го беше стегнал с тел. Българска работа. Но така си карах. За щуцерите, колегата също ти е казал. Внимавай.Мойта помпа беше изгоряла, а някаква гума около нея се беше направо разложила. Взех целия "кютук", с поплавъка от Италианеца за 40 лв. Ама малко по втория начин. Мисля, че цената беше 80.
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        krasio_79bs написа:
        Моята на мареята я свалих с голяма права отвертка и налагане с чук. Подпираш отвертката на зъбчатките на капака и почукваш.Като се лашне я развиваш на ръка.Внимавай с щуцерите за бензина ,че понякога се чупят от стареенето на пластмасата.
        Абе чуках, но явно ме е страх да ударя мъжката. Със свалянето на маркучите няма проблем.Ако не намеря инструмент, май ще се наложи да импровизирам и сам да си направя.
        Прикачени файлове
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          Налагай смело ,но не на едно място.Сменяй удара през зъб и ще охлаби. Два пъти съм я свалял моята по този метод без ядове.Провери ли бушона в коша на мотора дали не се е зацапал и от там да губи тоците?
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            krasio_79bs написа:
            Налагай смело ,но не на едно място.Сменяй удара през зъб и ще охлаби. Два пъти съм я свалял моята по този метод без ядове.Провери ли бушона в коша на мотора дали не се е зацапал и от там да губи тоците?
            Не е предпазителя, както казах при почукване с длан по помпата (мястото в червено) същата тръгва.
            Прикачени файлове
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Заваряваш 4 железа на кръст и имаш инструмент за развиване на гайката.Ако не става пиши ще Е мислим.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Извикай приятел и пробвайте едновременно да направите гореописаната операция от колегите с права отверка и чук, мойта преди време я отварях за да почистя мрежичката /нещо като филтър се води/, беше прекалено стегната като твойта, но с помоща на още един удар с чук и ответка от отсрещната страна в крайна сметка се разви
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Заваряваш ...
                  Ако имах възможност за това, въобще нямаше да питам за инструмент. Ще пробвам да го направя без заварки.
                  Stop giving directions, just say "Follow me."
                  Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                  Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                  Коментар


                    #10
                    Чукането - със стара дръжка от чук, или подобно трупче. Паркетче също става. Инак инструмента се казва габел, или F - ключ.
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      1.Хубавите помпи работят добре до момента в които им се износят прекомерно четките и започнат да заклинват в гнездата си.2.Аз използвах дръжка на едновремешните лопатки скосена в края кoито е към "капака на бидона"
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        #12
                        До колкото знам това червеното е някакво клапанче свали помпата и я почисти иначе наистина се сваля с отверка и чук гривна(гаика) при италянеца е 5лв а нова е 10-15лв та деиствай смело
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          С верижен ключ за маслен филтър се развива много лесно.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            И аз лятото се мъчих с моята помпа и си барнах ето това инструментче
                            Прикачени файлове
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Вече имам идея за нещо елементарно: с прободния трион ще изрежа от плоскост (ПДЧ или каквото намеря) едно кръгче 20 см диаметър, три дупки на 120 градуса, в тях три болта ф 8 или 10 и ето ти инструмент, който ще захване гривната в три точки и се надявам да се развие. Ще го фотна, ако свърша работата.
                              lubo_Y10 написа:
                              1.Хубавите помпи работят добре до момента в които им се износят прекомерно четките и започнат да заклинват в гнездата си.
                              И най-вероятно не се ремонтират, нали?
                              Stop giving directions, just say "Follow me."
                              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                              Коментар

                              Working...
                              X