Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПУНТО МК2 - БОЛЕСТИ И ИЗБОР НА ДВИГАТЕЛ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПУНТО МК2 - БОЛЕСТИ И ИЗБОР НА ДВИГАТЕЛ

    Здрасти на всички.Допреди малко се рових в търсачката, но или няма (което ми се струва малко вероятно) тема с мнения за пунто мк2 бензин, или аз не ползвам точните ключови думи.Интересува се от пунто мк2, бензин - какви болки има и има ли значение към кой от всичките бензинови двигатели да се ориентирам?Предварително благодаря на всички отзовали се.

    #2
    Правилния избор е 1.3 мултиджет.Иначе от бензина нямаш голям избор- 1.2 60 коня или 1.2 16v 85 коня.Карал съм ги и двата мотора и градско си похарчват доста. 60 коньовия на пунто в София даваше към 9, a 16v мотора на браво даваше към 8 и малко, лятото до 7 е свалял.Има и 1.8 HGT обаче те са доста редки.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      Мога да изкажа мнение за 1.2 60 коня. Като цяло - препоръчвам. Карам такава вече 45000км. Моторът е много лесен за поддръжка, безпроблемно може да му се сложи газ - вече над 30000км карам на газ. Обслужването може да се каже, че е евтино. Филтрите са под 10лв, събира 2.8л масло. За основно градска кола е много добър избор. Колкото до разхода - на бензин в града(София) около 8 до 8.5. Зимата 9 до 9.5. Извънградско - около 5, имал съм единични случаи, в които съм свалял разхода до 4. На газ - около 8.5-9 в града, до 10 зимата. Извънградското е около 6, зависи как се кара.

      Коментар


        #4
        За малка кола с такъв смешен двигател (извинете, 60кс), разход от средно 8-9.5 бензин в града ми се струва МНОГО !!! Реното на жена ми харчи почти толкова в София (2.0 114кс): 9-10.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          да,множко си е но затова един колега е писал,че мултиджет е правилния избор

          Коментар


            #6
            1.2 8v 60 коняразход градско 8 разход извънградско 5-6на газ е с литър отгоре хубав автомобил доволен бях с моето енергичен и пъргав мотор има си свои кусури (еку)
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              todorshalev написа:
              1.2 8v 60 коняразход градско 8 разход извънградско 5-6на газ е с литър отгоре хубав автомобил доволен бях с моето енергичен и пъргав мотор има си свои кусури (еку)
              Кво му се случва на екуто - грешки дава твърде често или спича отведнъж?

              Коментар


                #8
                the red guy написа:
                Кво му се случва на екуто - грешки дава твърде често или спича отведнъж?
                в чести случаи Гори изхода към едната бубина и мотора започва да работи на 2 цилиндъра не се ремонтират подменя се с ново или втора ръка
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  ЧЕ се случва, случва се, но не бих казал "чести случаи"

                  Коментар


                    #10
                    Painfall написа:
                    ЧЕ се случва, случва се, но не бих казал "чести случаи"
                    ами във форума имаше няколко човека който бяха с този проблем като един от изпатилите и проучвали въпроса мога да кажа че наистина му е често срещан проблем както му е често срещан проблем и Сити-то (което се ремонтира изключително по лесно)ПС:за последните 4 месеца от както си продавам колата на части ми се обаждаха за ЕКУ над 20 пъти
                    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                    Коментар


                      #11
                      ))))))

                      Колега, само 1.2 16V - 80 коня или по големия, 95 коня, но се намира трудно. Проблеми няма, освен кофти фарове, не светят много добре но се преодолява с ксенон.Внимавай да са ти добре затворени капачките, за да не влиза вода в тях, слагат се доста трудно, но пък крушки горят много рядко. Друг проблем са чистачките и по точно рамената към тях,блокират след време.Още един основен проблем е ел.усилвател на волана,изгаря, но се ремонтира лесно и не е скъпо дори при майстор. Карал съм Пунто 80 2002 г. около 3-4 години и никакви сериозни проблеми, освен споменатите. Разхода му е 7.5 градско,ако караш спокойно и сменяш предавките до 2500 оболота, зимата стига до 10 при -16. Това е при къси разтояния до работата ми на 7 км. На дълъг път с климатик 5.4 с около 90 и по магистралата с 140. Това е, ако искаш нещо повече като информация пиши ми на лична

                      Коментар

                      Working...
                      X