Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем при Браво 1,9 TD, моля за помощ колеги

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем при Браво 1,9 TD, моля за помощ колеги

    Колата Браво 1,9 TD с изчистена охладителна система, нов антифриз, нова водна помпа и уж работещ термостат ми създава проблеми със загряването и отоплението на парното.След като запаля двигателя започва да си вдига температура по нормален начин.След определено време, например 10 минути, започва парното да духа топло.След време стига средната черта на циферблата на таблото, но започне ли да я подминава парното изведнъж започва да духа студено.Мисля, си че някъде има въздух по системата, а уж е обезвъздушено.Някой сблъсквал ли се е с проблема?P.S При загрят двигател ми държи милиметър, два над средната черта, след което включва и вентилатора на двигателя.Благодаря предварително.

    #2
    Гарнитура на главата
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Правилно смяташ за въздух.От гарнитура на главата парното няма да духа студено,а и колата не ти загрява,а леко подминава средата.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Re: Странен проблем при Браво 1,9 TD, моля за помощ колеги

        Ilia74 написа:
        Колата Браво 1,9 TD с изчистена охладителна система, нов антифриз, нова водна помпа и уж работещ термостат ми създава проблеми със загряването и отоплението на парното.След като запаля двигателя започва да си вдига температура по нормален начин.След определено време, например 10 минути, започва парното да духа топло.След време стига средната черта на циферблата на таблото, но започне ли да я подминава парното изведнъж започва да духа студено.Мисля, си че някъде има въздух по системата, а уж е обезвъздушено.Някой сблъсквал ли се е с проблема?P.S При загрят двигател ми държи милиметър, два над средната черта, след което включва и вентилатора на двигателя.Благодаря предварително.
        след като почне да духа студено и огасиш колата да изтине после имаш ли парно?
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар

        Working...
        X