Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепене (заваряне) на картер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепене (заваряне) на картер

    Колеги имам съмнение,че мие пукнат картера дупчицата със сигурност е много малка с какво мога да я залепя без да го смъквам и да точа масло,че вчера го смъквах да му сменям силикона и си е голям ... и също така нямам време да го правя пак това упражнение

    #2
    хайде по-добре го повтори и вярвай ми ,няма да те боли главата.а това е здравословно

    Коментар


      #3
      Тъкмо мислех да пускам отделна тема по въпроса, но ще използвам твоята.Няма проблем да го залепиш, но според мен ще трябва да източиш маслото.Да кажа какво направих аз:Някъде около месец юли забелязах, че тече масло от колата, правеше съвсем малки локвички. След качване на колата на естакадабързо си пролича откъде тече - пукнат картер. След консултация с един майстор (на който му имам доверие) реших да не го свалям картера, а да го лепя. Каза ми, че свалянето било ад и хич да не се занимавам (колата е Алфа 147 1.6)Други майстори пък ми казаха, че лепенето щяло да бъде временно и съвсем скоро пак щяло да протече.Тъй като и без това беше време за смяна на масло, направо го източих и оставих колата да постои така около 3-4 часа.Яко почистване с корисилин, май и някакъв обезмаслител мазах. След това ми дойде гениалната идея леко да приплескам пукнатините.Отгоре наплесках здраво с лепило Permatex PermaPoxy Multi Metal Epoxy. Оставих я за всеки случай около 4-5 часа.Това беше на 27.08.12, днес е 2.3.2013, изминатите километри не са много, около 3-4 хиляди, понеже работя на 5 мин. от нас пешано до този момент няма абсолютно никакъв проблем.Снимки:
      Прикачени файлове
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Колеги днес като почистих картера открих дупчица много малка все едно е продупчен с игла,но доста сълзеше източих маслото,зачистих със шкурка и бензин намазах я със течен метал и се надявам да се е получило

        Коментар

        Working...
        X