Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно гуми за фиат пунто!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно гуми за фиат пунто!!!

    Интересува ме кое според вас е оптималното решение за размера на гумите на Пунто 55!!!?Скоро си взех лети джанти 13" чудя се какъв размер гуми ще им стоят добре и едновременно с това няма да имат голямо отражение върху 55-те кончета!!!Приемам и предложения за продажба!!!

    #2
    Според мен 165 на 13" гуми ще са ти добре,но не ти препоръчвам да слагаш по големи от това защото ще ти се отрази и на разхода и на точността на скоростомера.А мога ли да те попитам за какви пари ги взе джантите.
    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

    Коментар


      #3
      Оптималния размер е този, посочен от завода производител. За различни размери се консултирай с някой калкулатор за гуми, като така ще разбереш и как ще се отрази на скоростомера примерно.http://www.miata.net/garage/tirecalc...Calculator.asp

      Коментар


        #4
        Аз съм със 175/70 14 а трябва да съм със 165/65 14!Вчера в един калкулатор за гуми установих,че при показание на скоростомера ми 95 км/ч. аз реално се движа със 100км/ч Дали това е проблем,освен в грешките в километража?
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #5
          damianoff имам същия проблем като теб колега. Сега карам с гуми 175/65/14, а зимата карам с 165/60/14 (мисля че са стандарт за моята) . Когато преди няколко дена сложих летните гуми направо имах чувството, че от колата ми са ибягали няколко кончета. Много по-тромава е сега. Но всяко зло за добро. Сега ми показва на скоростомера по-малко километри от действителните. Когато карам с 120 в действителност карам с 130 и това ми го доказаха едни полицаи Но оборотите ми паднаха по този начин, понеже както сме учили по физика по-голямата площ изминава по-голямо разстояние за същите обороти. Това е добре за двигателя понеже караш със желаната скорост но на по-ниски обороти което намалява триенето. Не забелязвам промени в разхода на гориво за 350км. По-високата гума ти дава повече комфорт и намалява вибрациите а и риска от изкривяване и счупване на джантата. Ако искаш да си като срела слагай малки гуми.
          Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

          Коментар


            #6
            Прави ми впечатление,че колата не е толкова пъргава в сравнение с други такива с точните гуми 165/65 14.Обаче аз като си купувах гумите,търсих такива,ама все ми казват че тоя рзмер го нямали.И так на няколко места и реших да си взема по-големия размер.
            SKODA 105L '78
            PUNTO 1.2 MPI ELX '94
            FIAT 126p '89
            TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
            GRANDE PUNTO 1.2 '06

            Коментар


              #7
              Аз си слагам гуми според производителя.За типото ми дават 165/70-13Говорил сам с майстори ,че по голям номер са вредни и за скоростната котия,за карета укачване и за какво ли още не.За това слагай каквото ти дават от завода.
              FIAT TIPO 1,6

              Коментар


                #8
                Ся прайм офтопик, ама да си кажа, аз карам със 16 цола, освен в показанията на километража, грижи нямам...

                Коментар

                Working...
                X