Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно отчитането на разход гориво.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно отчитането на разход гориво.

    Възможно ли е компютърът да отчита грешно?? Колата е Stilo 1.9jtd, 115 hp. По принцип на всички коли като пусна педала на газта, но съм на скорост отчита между 0 и 1/100. На Стилото отчита 45/100 ?!?!?? Среден ми даде 14/100 о.О Недопустими стойности за този двигател. Един приятел ми предложи да зануля данните, защото може да са от предишно пътуване. Дано да не е проблем под капака -.-
    FIAT Stilo 1.9 JTD

    #2
    Дали не ти показва в км/л или с други думи колко километра минаваш с един литър гориво? Като влезеш в менюто можеш да го промениш на л/100км. Ако е така както ти казвам 45 км/л значи 2,22 л/100км, а 14 км/л е 7,14 л/100км. и всичко си идва на мястото. При мен на Пунтото минимума, който може да покаже компютъра е 50 км/л или това е 2 л/100км, просто по-малко не може да покаже, въпреки че реалният разход в момента е 0 - спускам без газ на скорост.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Оправи си го от менюто е 101%

      Коментар


        #4
        Със сигурност ти дава колко км правиш със литър,и на мен Бравото ми беше така и си го оправих от менюто
        forza la FIAT
        http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

        Коментар


          #5
          Къде от компютъра, ако може да кажете? И другият въпрос - как да зануля ??
          FIAT Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            О, боже. Две теми в раздела за едно и също питане...http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=51880С MODE се влиза и се настройва. А къде е компа как да се разбира, физически ли къде е? За какво ти е, ще му сменяваш вентилатор ли? Нулира се като се натисне едновременно MODE+TRIP.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #7
              bravosx 1,6 16v написа:
              Със сигурност ти дава колко км правиш със литър,и на мен Бравото ми беше така и си го оправих от менюто
              А тази смяна на показателя км/л с л/100 км може ли да се прави с Punto Mk2?
              _________________________
              FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

              Коментар


                #8
                Не на Пунто не става.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар

                Working...
                X