Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

някои колега с пунто след 2000 година до 2002 1.2 60 коня ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    някои колега с пунто след 2000 година до 2002 1.2 60 коня ?

    Колеги решил съм след по малко от месец взема такова 1.2 60 кончета някои колега с такъв мотор може ли даде коментар подръжка, слаби места ? какво да гледам като го купувам ?лесен ли е за подръжкакакъв разход дава градско и извънградско.

    #2
    Мотора е корав проблеми няма да имаш. Евтин за поддръжка, разход смесено между 6-7, но това зависи единствено от теб как ще караш.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

    Коментар


      #3
      Карам Пунто с такъв мотор от 2009 година. Засега нямам никакви проблеми. Единственото, което съм правил по колата е стартера миналата зима. Моторът е много здрав, няма никакъв проблем със слагането на газов инжекцион. Вече над 30000км карам на газ безпроблемно. На бензин разходът е около 7-7.5 градско в София, около 5 извънградско, като в единични случаи съм стигал и 4. На газ разходът варира около 8 градско, зимата до 9-9.5, и около 6 извънградско. Непретенциозен, лесен за поддръжка и обслужване мотор. Филтрите са 15тина лева, данъка също е толкова. Препоръчвам.

      Коментар


        #4
        а

        ух че яко звучи на извънградско как се държи на пътя с изпреварването има ли го като вариянт ? аз до сега бех с браво 103 коня и яко я настъпвах и гонех сега с тва моторче предполагам ше трябва да си карам само зад камионите а ?айде народе някои друг ще даде ли коментар за 1.2 60 конското

        Коментар


          #5
          кола

          Като взимаш гледаш жиците около бушоните при акумулатора да са наредотзад под филтъра е ECU и дам Долу под волана има също бушони и там да не е преправяно там е и електроусилвателя за волана Моята е с подобен мотор Пнуто 1.2 75 МК1 и вече сме на 400000 а не съм го отварял едни семеринги сменях всеки ден е готова да върви на всякъде
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: а

            ioanski написа:
            ух че яко звучи на извънградско как се държи на пътя с изпреварването има ли го като вариянт ? аз до сега бех с браво 103 коня и яко я настъпвах и гонех сега с тва моторче предполагам ше трябва да си карам само зад камионите а ?айде народе някои друг ще даде ли коментар за 1.2 60 конското
            ползвай търсачката бих ти казал първо не си първият който пита има много писано за този модел да се изкажа по темата и аз карах 1.2 8V 60 коняза стабилност от такава малка кола не очаквай да е трамвай но иначе си е доста стабилна мен лично ме е учудвала как един завои на около 100 градуса го взех с 80 Mr. Greenразхода колегите са ти казали за този мотор с моя мотор беше 7 градско 5,5 извънграда Бензин и 8 градско и 6,5 извънграда ГАЗчести проблеми на Пунтовците са СИТИ-то механизама на предните чистачки Парно (запушва се радяторче а то не е никак евтино м/у 120 и 200лв)иначе е много готина кола идеална за младеж и най вече за из града
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар

            Working...
            X