Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1,6 16V или 1,8 16V ? /мнение-съвети/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1,6 16V или 1,8 16V ? /мнение-съвети/

    колеги изчетох всички теми в Форума на тема Фиат Стило но се пак исках да попитам колегите от форума какво мислите за тези два мотора как се държат тези два мотора какъв е разхода им поддават ли се на Газификация какви са им най честите проблеми намислил съм да взимам такава Гад :D и все още събирам мнения и препоръкиПС: съжалявам ако съм объркал раздела ПС2: Дизел не ми се кара
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    Ако покараш 1.9JTD ще ти се докара дизел! )) 1.6 105к.с. гори градско около 10/100 без да се настъпва...Имаме такова в семейството за 1.8 не смея и да си помисля тое ~130 коня до колкото помня...ще е поне 12/100 като го караш леко...безумна работа...при 7-8 при дизела...пък и вече имам няколко надпревари неофицилни с 1.6 стило и определено дизела врЪй поичи... При все че данъка им и на трите е висок...аз бих се хванал само за разхода на гориво и пак бих се спрял на дизела! Иначе ако ще го омирисваш и ще му пълниш багажника с бомби... вземай бензинката... :D Ама тогава ще имаш една идея вероятно по-нисък разход(пиша го само заради всеобщото вярване в което аз НЕ вярвам и сметките го доказват), но пък вървежа вече няма да е хич същия като на печката...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Тъй, да започна аз... мога да дам мнение за 1.6 16в Разход:бензин: градско от 9/100 до 12/100 в зависимост от тежестта на крака и общо карането. Извънградско някъде около 7/100газ: градско от 10/100 до 12-13/100 в зависимост от същите неща. Извънградско около 7-8/100Проблеми с газификацията не съм имал като изключим че в началото като сложих газова(и ECU-то си беше отишло) прихълцваше малко и беше дразнещо.Иначе често срещани проблеми в форума бол... най-вече кантарчето на пасажерската седалка, изключително ужасна за смяна лява крушка(която и да е от тях) сравнително често се сменят биалетки(ама то тва си е от пътищата май) и разни други проблемчета Иначе аз лично съм доволен от таз гад макар че едва ли съм попаднал на най-запазения екземпляр като знам що ремонти съм направил(но за някои от тях би следвало да похваля някои майстори)Надявам се да съм бил полезен.
      Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
      Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

      Коментар


        #4
        kiselo написа:
        Ако покараш 1.9JTD ще ти се докара дизел! )) 1.6 105к.с. гори градско около 10/100 без да се настъпва...Имаме такова в семейството
        мерси за съвета колега но засега искам да карам отново бензинка за Бомбата да ще си сложа
        hood написа:
        Тъй, да започна аз... мога да дам мнение за 1.6 16в
        благодаря за изчерпателния отговор колега разхода ме устройва
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          1.8 е по добрият вариант,повече коне данъка би трябвало да е същият,но най важното е,че се разбира по добре с газта.1.6 е по проблемен за газ.Аз съм с 1.6 и много ме яд в момента,трябваше да си взема дизел.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            А защо не погледнеш 1,4 16V?95к.с. (само 8к.с. по-малко от 1,6), по-нисък данък, 6 степенна кутия (по-нисък разход извънградско), "детските болести" на Стило са "излекувани", понася газифициране.....досега само положителни неща съм намерил за модела.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              petio4528 написа:
              1.8 е по добрият вариант,повече коне данъка би трябвало да е същият,но най важното е,че се разбира по добре с газта.1.6 е по проблемен за газ.Аз съм с 1.6 и много ме яд в момента,трябваше да си взема дизел.
              ми разликата в данака е около 55 лв
              Stefanaki написа:
              А защо не погледнеш 1,4 16V?95к.с. (само 8к.с. по-малко от 1,6), по-нисък данък, 6 степенна кутия (по-нисък разход извънградско), "детските болести" на Стило са "излекувани", понася газифициране.....досега само положителни неща съм намерил за модела.
              ми колега нещо много рядко срещан мотор е иначе може би и той ставаПС: сега се сетих до колегите с Газ каде ви е бутилката ?каква е ? колко събира ? за колко километра?каде ви е зареждачката ?ами бутона за Газовата ?каде е монтиран изпарителя ? а компютара ?
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Твърдо 1,8Спрямо 1.6 разхода е малко завишен, но разликата във вървежа е огромна.1.6 е с възможно най-шибаното ЕКУ.Мотора е много приятен за каране. ЕКУто е Хитачи, Евро3, горещо препоръчвам ГИ със самоадаптивна система или както им викат с OBD.Бутилката на мястото на резервната гума, до 50-55литра предполагам може да се сложи.Копчето дето си го сложиш, компа - също.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Твърдо 1,8Спрямо 1.6 разхода е малко завишен, но разликата във вървежа е огромна.1.6 е с възможно най-шибаното ЕКУ.Мотора е много приятен за каране. ЕКУто е Хитачи, Евро3, горещо препоръчвам ГИ със самоадаптивна система или както им викат с OBD.Бутилката на мястото на резервната гума, до 50-55литра предполагам може да се сложи.Копчето дето си го сложиш, компа - също.
                  е те тва не го разбрах ама честно може ли малко инфо аз имах намерения да бъде Фобосче
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    Колега todorshalev, няма защо да си чешим пръстите, ела утре на обяд на форумската среща и само срещу едно кафе ще ти позволя да покараш моето Стило. Взех го преди 2 месеца и веднага сложих газ. Ясно защо. Не знам каква марка е, а и не ме интересува. Тук в квартала ми монтират газовите уредби. Та Стилото го оставих вечерта, на другата вечер го взех, заредено с 20 лв. газ и... без проблеми си работи на газ. Пали винаги на бензин и като загрее до 30 гр. превключва само. Има копче, което мига зелено и като вкл. на газ светва оранжево и писука. Монтирано е отляво под бутона за нулиране на трип компа. Бутилката е продълговата, отляво в багажника. Побира мах. 27 литра. Стига ми. Разхода 8,8-9,2 л/100 км. газ. Това само газ. Зареждам на Еко, обикновенно в петък. На една и съща колонка. Пълня догоре. Това пък що ли го споделям? Та това е разход градско. Още не съм карал извън града. Всъщност, карам сутрин и вечер общо 30 км., като половината са по моста Брюксел и по Цариградско от разклона за Младост до практикер, Горубляне. Това може да се приеме и като извънградско, щото карам на 5-та с 80км/час. Слагам и бензин, разбира се. Разхода е трудно да се каже колко е, но все 1 - 1,5 л /100км е. Трябва да е ясно, че по книжка на този мотор - 1,6 - 16 в. му дават 10,3 л/100 бензин градско. Абе, гори си, колкото му сипеш, все ги гори.Друго какво?Смених поленовия филтър. Благодарение на изчетеното във форума. Лесно беше. И НЕ трябва да се сваля жабката. :D Ако нещо друго те интересува - моля, питай. Но най- добре ела утре и ще си говорим.
                    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                    Коментар


                      #11
                      lhristov написа:
                      Колега todorshalev, няма защо да си чешим пръстите, ела утре на обяд на форумската среща и само срещу едно кафе ще ти позволя да покараш моето Стило.
                      благодаря за предложението ако успея ща дойда и ще се възползвам
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        аз имам Стило 1.6 с ГИ BRC монтиран в Италия.5 години карам само на газ.разхода си го гледам по показанията на компютъра, макар да не е абсолютно достоверен(така съм чувал).пътувам повече по околовръстното но често влизам и в центъра(жена ми работи срещу Военна болница).за последните 3500 км. разхода ми е 7.5 .по газовата съм сменял само филтри.от бензин на газ превключва на 25 градуса.разхода на газ е с 1 литър повече от на бензин.разлика в мощност и еластичност аз не намирам кой знае каква.дотук написаното може би е не толкова за колата, колкото за ГИ, но ти дава представа за разхода.сериозни ремонти не съм правил вече 80 000км.(колата е на 172 000).по двигателя 3 бобини преди до си купя иридиеви свещи.по ходовата част съм сменил почти всичко и вече се убедих че е най-важно от къде пазаруваш а не каква е колата.майсторите също, а и този форум много помага.за 1.8 нищо не мога да кажа.нека по-запознатите да споделят и ти сам си прецени. аз от моята кола съм доволен.(или съм късметлия, или не разбирам от коли).
                        FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Подкрепям emzo,твърдо за 1.8 (ако ще е над 100 к.с бензин). И съм сигурен,че реално разхода е доста близък до този на 1.6.
                          Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                          Коментар


                            #14
                            Аз ще защитя пък 1.6, защото при 1.8 има вариатор, който си е потенциален скъп ремонт след време, нещо което при 1.6 го няма!! А и малко по височкия разход в дългосрочен план няма да е много приятен!!

                            Коментар


                              #15
                              milenskia написа:
                              Аз ще защитя пък 1.6, защото при 1.8 има вариатор, който си е потенциален скъп ремонт след време, нещо което при 1.6 го няма!! А и малко по височкия разход в дългосрочен план няма да е много приятен!!
                              И ако включим и двата катализатора и 3-те ламбда сонди(които има при 1.8 маторя)... и става малеле
                              Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                              Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                              Коментар

                              Working...
                              X