Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

A92 вместо А95

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    A92 вместо А95

    Налях на Темпра 1.6i.e. A92 от OMV. Това пречи ли на колата? Пали без проблем. Като я режа в града всякаш е малко по тромава, но пък на литър пестя по 20 стотинки. Направи ми впечатление, че след извънградско каране на пета с 120 ауспуха беше придобил сив цвят, какъвто никога не е придобивал. До сега винаги е бил черен.

    #2
    Нищо не печелиш.просто я настъпваш повече и тя гори повече. иначе нищо няма да и стане споко
    HONDA I-VTEC

    Коментар


      #3
      ami ako naleq A98 po malko li ste mi gori i po-burzo li ste bqga?Колега, моля те пиши на кирилица! По удобно е за всички пък и сме Българи, нали? Поздрави kiro_of_the_day

      Коментар


        #4
        Да, ще гори съвсем малко по-малко, и ще върви съвсем малко повече. Ако очакваш да излезеш на "+" от икономията на гориво ще те разочаровам - не става. А и вървежът е прекалено малко по-добре...
        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

        Коментар


          #5
          wsi4ki fiatki li gorqt tolkowa mnogo? 1.6 i.e. w grada mi lapa po4ti 12 benzin, a izwun spada na po4ti 8. ne iskam i da si pomislqm za gaz na injekciona pri gaz=1.05lw. Ako iskam da mi gori kato po kniga maj trqbwa da q karam na 1000-2000 oborota koeto e ujas.И отново: Колега, моля те пиши на кирилица! По удобно е за всички пък и сме Българи, нали? Поздрави kiro_of_the_day

          Коментар


            #6
            октановото число не показва "калоричността" или "мощността" на бензина, а склоността му към детонация, така че ако колата ти е конструирана да изгаря А95Н, а ти й сипваш А98Н не би трябвало да има някъква разлика в икономията на гориво, или в динамичните показатели на колата, докато ако и сипваш А92 вече става опасно, защото се увеличава опасността от детонации в двгто, което е много вртедно за него. така, че най-добре да караш колата с бензин, чието октаново число не е по-ниско от минималното препоръчано от производителя
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              В някакво списание за коли (мисля,че аутобилд) имаше статия точно по тази тема и след анализи извода беше,че при градско шофиране няма проблем ако сипваш 92-Н вместо 95-Н. Евентуален проблем можело да се получи при извънградско шофиране.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                georgiarg написа:
                В някакво списание за коли (мисля,че аутобилд) имаше статия точно по тази тема и след анализи извода беше,че при градско шофиране няма проблем ако сипваш 92-Н вместо 95-Н. Евентуален проблем можело да се получи при извънградско шофиране.
                или не си разбрал смисъла на статията, или автора е бил пълен профан. ако използваш бензин с ниско октаново число в двигател с висока компресия, който е предвиден за бензин с по-висок октан, има голяма вероятност да се получи детонация на сместа, което води до бързи и тежки последици за двг!!!
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #9
                  Въпросът с А92Н вместо А95Н е доста спорен - не забравяйте, че при стар двигател компресията се намалява, оттам и степента на сгъстяване. Проблеми не трябва да има. Лично аз препоръчвам на колегите със стари коли да карат с А92Н от OMV. Горе-долу от около 1.5 година карам Типо 1.4 моно с такъв бензин и колкото повече го карам, по-добре върви. Така е, защото в бензина има добавка вместо оловото, която служи за смазване на клапаните и цилиндрите, естествено. След няколко зареждания двигателя работи осезаемо по-меко и гори по-малко, повЕрвайте ми! Колата е леко по-тромава, но се свиква. При 95Н двигателя работи по-шумно и стържещо, а разхода е с около 1 литър повече - и градско и извън. Преди, около 6 месеца я карах само с OMV 100. Също по-шумен двигател, същия разход и по-пъргава, в интерес на истината. Ама парите са си повече и минах на 92Н.Стана случайно - веднъж зареждам на едно OMV и му казвам на келеша - сипи 95Н догоре. А то, уж чуло за 92 и ми напълнило резервоара. Лошо ми стана, не мога да досипя 100 за изравняване, не мога и да го източя, нищо! Карам едвам-едвам по магистралата, да не стане нещо на двигателя и псувам, за успокоение на душата! Сега, като си спомня, ми е смешно, ама тогава! А колата върви - и по-тихо и повече ускорява и стрелката не пада толкова бързо като със 100. Оттогава - само с 92Н. И други колеги, с други марки карат с 92Н и са по-доволни от 95Н. Написаното се базира на личен опит, ако някой счита, че използването на бензин 92Н ще повреди двигателя му по някакъв начин, моля в никакъв случай да не го използва! Особено при по-нови коли или при ремонтиран двигател, със висока степен на сгъстяване!

                  Коментар


                    #10
                    Риторичен въпрос! А колко ли 95 е всъщност 95 респ. колко ли 92 е всъщност 92 по нашите бензиностанции! Миналата сряда за пръв път в живота си видях една ладичка с надпис на нея "Контрол по горивата", или нещо в тоя смисъл беше и се чудех колко ли "изкарват" тия хора на ден...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      По 20 литра А-9... и нещо си (за ладата)! Толкова изкарват!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        kiro_of_the_day написа:
                        Риторичен въпрос! А колко ли 95 е всъщност 95 респ. колко ли 92 е всъщност 92 по нашите бензиностанции! Миналата сряда за пръв път в живота си видях една ладичка с надпис на нея "Контрол по горивата", или нещо в тоя смисъл беше и се чудех колко ли "изкарват" тия хора на ден...
                        Преди време зареждах гориво от база на Петрол - бензиностанция си има към нея.Има две колонки дизел, на едната пише "Газьол", на другата "Евро Дизел". Естествено с разлика в цените.Та веднъж попитах бензинджията понеже ми е познат каква е разликата. Човека се ухили под мустак и отговори: "В колконките" :D Аз продължих да си сипвам от колонката "Евро Дизел" но примера е показателен.Сигурно тея с ладата свързват двата края някак
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          Между другото някой знае ли друга подобна "нелегална бензиностанция" като оная в Подуяне, под моста дето се пада.....вчера напълних пак догоре, 95, за 1,54 литъра, все оттам пълня, тествал съм бенза че е чист 95, съмнения нямам, но нещо много далече ми се пада, пък и това е нещо за което мисля че е добре да се знае.....принципно ненавиждам да зареждам от ОМВ, еле пък от Лукойл, малките изобщо съм ги игнорирал, докато тия гадове си позволяват да ми вдигат и свалят цените както им кефне, предпочитам да пълня гушите на такива сиви субекти....жалко но..... все пак моя джоб ми е най - ценен......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            ФЕРАРИСТ написа:
                            Между другото някой знае ли друга подобна "нелегална бензиностанция" като оная в Подуяне, под моста дето се пада.....вчера напълних пак догоре, 95, за 1,54 литъра, все оттам пълня, тествал съм бенза че е чист 95, съмнения нямам, но нещо много далече ми се пада, пък и това е нещо за което мисля че е добре да се знае.....принципно ненавиждам да зареждам от ОМВ, еле пък от Лукойл, малките изобщо съм ги игнорирал, докато тия гадове си позволяват да ми вдигат и свалят цените както им кефне, предпочитам да пълня гушите на такива сиви субекти....жалко но..... все пак моя джоб ми е най - ценен......
                            Можеш ли да дадеш къде е тая бензиностанция bgmaps.com щото ако е тая за която си мисля, бензина си е чист 92. Наистина чист. Аз често ходя до Стефан караджа и квартала го познавам, но не по имена на улици.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=c8...&Map39_31.y=16Ей тука под тоя мост се намира......Е?
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар

                              Working...
                              X