Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Панда преправяне от 4х2 на 4х4 ...мнения ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Панда преправяне от 4х2 на 4х4 ...мнения ?

    Здравейте колеги искам да попитам имам Фиат Панда с предно предаване и съм наумил да я преправя 4х4 . Та въпросът ми към вас е какво ще трябва да сменя и дали някои има или пък знае от къде да намеря необходимите части ?

    #2
    Доста неща са различни ...На практика ти трябва цяла Панда 4Х4 ... евентуално без купе :D

    Коментар


      #3
      Казаха ми че трябва да сменя скоростите , заден мост и кардан. Да ли е само това ? и знае ли някой от къде мога да взема тези части или цяла панда 4х4 на по евтина цена че да си заслужава все пак ?

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Не става преправянето. Търси цяла.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  интересно е че всеки казва,че не става,но не казва конкретно защо.аз пък си мисля че ще стане с някои преправяния

                  Коментар


                    #10
                    Все едно да вземеш един трабант и да се опиташ да го направиш 4х4. Невъзможни неща няма, но е АБСОЛЮТНО загубено време, освен ако колегата няма прекалено много свободно такова и ще си задоволи желанието. Доста са точките в които трябва да се внимава. Доста са и местата в които няма да намери части, освен ако няма такава вече панда под ръка на части. Тогава обаче, защо ще сменяме купето? Операцията за мен е абсолютна загуба на време, да не говорим за десетките неща които няма да пасната, няма да се развият........................................... ....................... Успех.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      не знам ама съм виждал такова пунто 4x4 преправяно от панда,затова и изказвам такова мнение.щом пунтото става защо да не стане пандата.обаче проблема е че не съм се задълбочавал в подробности

                      Коментар


                        #12
                        Re: Фиат Панда преправяне от 4х2 на 4х4 ...мнения ?

                        fiat_panda написа:
                        Здравейте колеги искам да попитам имам Фиат Панда с предно предаване и съм наумил да я преправя 4х4 . Та въпросът ми към вас е какво ще трябва да сменя и дали някои има или пък знае от къде да намеря необходимите части ?
                        Със сигурност ще стане колега ...стига да имаш много време и много пари за да го направиш , прав си ,че трябва да смениш скорости , да намериш диференциал , заден мост , и някой който да ти налее малко акъл в главата за да не се занимаваш , ако искаш 4х4 със сигурност ще намериш някоя мъртва за части (скоро се въртеше из мобилето една такава , доколкото си спомням около 400 лв и търсеха , купето беше много зле ) и да я изкормиш и пренесеш на твоето , ако става твоето купе разбира се! Има и един друг момент , че няма да е само демонтаж от едното купе и монтаж на другото ! Имах Панда преди десетина години , и всички части бяха много строго уникални , голям проблем ми беше намирането на части втора употребе ! С една полуоска изгубих 3 месеца в търсене и накрая се разделих с Пандата , а не като да не намерих поне 7-8 полуоски!Та моят съвет е ....НЕ СЕ занимавай , няма смисъл , ако ти се кара кола 4х4 си намери такава , ако ти се кара Панда 4х4 , пак си намери такава , иначе си карай така с предно и си се радвай на дребосъка...
                        Fiat Marea Weekend
                        HLX 1,9 TD 100
                        1999

                        Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                        Коментар


                          #13
                          панда

                          Колеги до като сме на темата ,купих си панда с предно,подариха ми и и заден мост с диференциал въпроса ми е всички скоростни кутии ли са еднакви или зависи от мощността на двигателя и годината на автомобила(моята панда е 903 кубика)! Благоаря предварително на всеки който отговори!
                          видия забита с чук държи повече от пирон завит с отвертка

                          Коментар


                            #14
                            И изпускателната система мисля че беше различна.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #15
                              няма ли някой който да е в час с тия бръмбазъци
                              видия забита с чук държи повече от пирон завит с отвертка

                              Коментар

                              Working...
                              X