Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.6 90 к.с. не пали нито на бензин, нито на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.6 90 к.с. не пали нито на бензин, нито на газ

    Здравейте.Имам проблем. Колата е Фиат Пунто 1.6 90 к.с. Газ/Бензин. Не иска да пали, нито на газ нито на бензин.Минах през 7 сервиза и всички ми решават проблема за ден два. Сменено е: АлтернаторБобинаКабели и свещи / два пъти за 1 месец /Датчик на колянов валТемпературен датчикДюза на инжекционна на 3 цилиндърЧип на имобилайзер Правена е компютърна диагностика. Даваше грешки при АБ. Оправиха го. После ми казаха, че може да са токовете. Няма проблем с тях. Проверени бензинова помпа, ламба сонда, всичко и колата не иска да пали.Този проблем ми го направи за пръв път, когато паднаха температурите, и от тогава ходене по мъките.Има ток в колата, върти, но не иска да пали.Моля ви помагайте, защото вече не знам какво да правя.Допълнено заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Като ти чета грешките, включително и имобилайзера, просто си стегни и почисити клемите на АБ и масата на купето и двигателя.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      RE:

      Правено и пак не пали.Днес и клапан на газта погледнаха, няма проблем с него.

      Коментар


        #4
        Ама ти как стигаш до сервиза изтеглят те или все пак успява понякога да припали.
        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
        FIAT Punto sx 75 '94

        Коментар


          #5
          RE:

          Да изтеглят ме. Не пали изобщо.

          Коментар


            #6
            махни имобилазера
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              RE:

              Би ли ми казал, защо да махна имобилайзера.

              Коментар


                #8
                Re: RE:

                gergana58 написа:
                Би ли ми казал, защо да махна имобилайзера.
                защото се съмнява че може да е от него. може да имаш проблем с чипа на ключа и от там един път имобилайзера го разпознава един път не. и затова да не пали
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  А той не прекъсва ли само притока на гориво т.е. бензина.
                  FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                  FIAT Punto sx 75 '94

                  Коментар


                    #10
                    Няма да ти пуска искра и към бобината. Пробвал ли си да извадиш лула и да закачиш една свещ към нея, опираш я на корпус и въртиш трябва да ти даде искра. А ако те дръпнат дали ще запали? Аз патих от такъв проблем и многократно съм го споделял тук. При въртене на стартер + се подава от едно място на ключа, а после след запалването и пускането на ключа се подава от друго краче, при мен буксата към клемореда ми правеше беля, не ми даваше + по време на въртене. Три месеца беше ходене по мъките и при "баш" майстори, докато не си го открих сам.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Абе честно казано и на мен ми се струва че не работят свещите по-една или друга причина.Обаче каква е гаранцията примерно че не е много студен мотора и това е причината да не може да запали на газ. Нека да пробва Герганчето да цъсне с един от нейните дезодоранти във тръбата на въздушния филтър, докато някой върти на стартер.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #12
                        Виж найстина имаш ли искра ? Ако нямаш корми го то Емоби ... И аз го ядах с 1.1 още на канала на КАТ Диагностиката на СТЕНД показва дали има грешка с Емобито ... При мен даваше че има и че неможе да бъде изтрита ...
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          RE:

                          Има искра, има и ток. Утре пак съм при газяджия. Ако пак ми кажат, че всичко е ок с газта ще отида да махнат този имобилайзер, въпреки, че си мисля, че проблема не е от него. Лятото нямах никакви проблеми с паленето, но когато стана студено край. Не мога да си го обясня.

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Нали понякога е палела значи не е имото Откачи за проба газовата и пали на бензин
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              ре

                              колеги колата е четена 5 пъти ма компютър и петте даде различни грешки.на следващия ден пак я закачаме и няма грешка пали върви без проблемпренощува пред блока и:изненада пак не пали

                              Коментар

                              Working...
                              X