Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предница на Tipo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предница на Tipo

    Колеги, от време на време се появява странен звук в предно ляво колело. Звукът наподобява на стъргане метал в метал и се чува когато се движа само направо, но не винаги го има.
    ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
    ex. Marea Weekend HLX TD100

    ex. Nissan Primastar 1,9 dci
    Mercedes Vito W447
    Skoda Rapid 1.2 110ps

    #2
    Не съм сигурен да не си сменял накладките,а дисковете да са с ръб или крив диск,да не ти задържа спирачния апарат...а на по-висока скорост прави ли го?
    forza forever

    Коментар


      #3
      правеше го преди да ги сменя, направиго и след това и не се влияе от скороста
      ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
      ex. Marea Weekend HLX TD100

      ex. Nissan Primastar 1,9 dci
      Mercedes Vito W447
      Skoda Rapid 1.2 110ps

      Коментар


        #4
        Sergo написа:
        правеше го преди да ги сменя, направиго и след това и не се влияе от скороста
        Освободи спирачния апарат с накладките и завърти диска,ако пак го прави виж да не опира някъде или нещо в него...има около диска ламарина,ако е ударена,изкривена
        forza forever

        Коментар


          #5
          когато сменях накладките, оглеждах и въртях - нямаше нищо подозрително
          ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
          ex. Marea Weekend HLX TD100

          ex. Nissan Primastar 1,9 dci
          Mercedes Vito W447
          Skoda Rapid 1.2 110ps

          Коментар


            #6
            При мен го иамше този ефект от лагери но звука се променяше при странично натоварване (примерно влизане в завой с по-голяма скорост ) и при натоварване на самата кола.Иначе напред си го имаше едно като шумене такова и от време на време прискръцване.След смяната на лагерите няма такова нещо.Иначе е много възможно да е и от спирачките нещо (наклдаки или ламарината зад дисковете както са казали колегите).Успех!
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              При мен беше същият шум, челюстите не ми се отваряха до край, накладките се бяха износили и затова се появяваше скърцането. Като си смених накладките майстора каза, че ще жули малко-докато се напаснат, но те изобщо не се обадиха и от тогава няма нищо!? Да не би да си нещо с фалшиви накладки!?
              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

              Коментар

              Working...
              X