Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

радиатор на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    радиатор на пунто

    Вентилатора ми заработваше на червено след много чудене се разбра че радиатора ми работи само половината. Какво мога да направя сега? Да го промия или да взема нов? Колко ли пари струва и от каде мога да намеря около Търново. Благодаря ви за помоща предварително.

    #2
    Колега какво значи работи на половина. Има някъде запушване или. При загряла кола има ли разлика в топлината на радиатора в различните му части. По принцип има добавки които се сипват за разкарване на мръсотиите но е нож с 2 остриета - възможно и да протече като лейка после ако е пробит някъде и са го държали натрупаните боклуци.Радиатор евентуално по моргите. Има 2-3 в Горна Оряховица в които се намира нещо за Пунто. Тази във ВТ над СБА няма почти нищо.Можеш и нов да си поръчаш от Търново авто - но ще е много скъп. Едва ли ще предпочетеш този вариант.Все пак гледам че си писал че вентилатора ти е включвал на червено - това не е проблем от радиатора, а от датчика който е на радиатора.Имаш ли уред за показване на температурата на таблото - в какви граници се движи.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      ZA RADIATORA

      Маистора по елинсталацията при които бях така каза сигурно е запушен някъде защото в казанчето имах ръждички. А иначе датчика го смених ония ден (дадоха го от магазина оригинален за пунто с клима италиански) след него вече отваряше на червено вентилатора. Термостата работи защото всички маркучи са топли.

      Коментар


        #4
        уреда

        Уреда е скала със стрелка нормално е по средата на скалата Незнам колко градуса, след това има една тънка черта и двете червени дебели линии. Ако някои може да ми каже на колко градуса отговарят ще съм му благодарен

        Коментар


          #5
          Re: уреда

          petko_dimow написа:
          Уреда е скала със стрелка нормално е по средата на скалата Незнам колко градуса, след това има една тънка черта и двете червени дебели линии. Ако някои може да ми каже на колко градуса отговарят ще съм му благодарен
          Относно линиите - скалата най долу отговаря на 50 градуса, средата е 90 - нормално положение и най - горе 130 градуса.Като казваш че перката включва в червеното да разбирам че вкл когато стрелката е горе на скалата. Но в същото време ти казваш че стрелката ти обикновено е по средата. Тука има противоречие.Хрумна ми и нещо друго щом си сменил датчика - става въпрос за този който вкл перката, защото има и датчик за уреда на таблото има вариант да имаш въздух в системата и да трябва да се обезвъздуши. Провери и нивото на антифриза.
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #6
            вентиластор

            Какво трябва да е нивото на антифриза между минимум и максимум ли. Обикновенно стрелката е по средата но постепенно като работи в града или на място се вдига и вентилатора тръгва точно преди първата червена или в нея

            Коментар


              #7
              радиаитор

              е а моето PUNTO кара на замръзване под средата иначе като те натовари кората перката включва сменен термостата , датчика на радиатора и е обезвъздушено има идеално парно .иначе колата не се тормози но нее като другите да им включва много често перката ако е студен двигатела ще харчи повече мерил съм температурата в казанчето като е загрела да 90 градуса
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                ured

                с какво го мери И аз имам такава идея да премера температурата с кякъкъв термометър ли? А и в разширителното казанче мисля че няма да е наи топлата

                Коментар


                  #9
                  Re: ured

                  petko_dimow написа:
                  с какво го мери И аз имам такава идея да премера температурата с кякъкъв термометър ли? А и в разширителното казанче мисля че няма да е наи топлата
                  Не е Супер точно там, но за практически цели Става !-най-лесно е!- с цифров мултимер със сонда за измерване на температура-тип термодвойка/най-компактни са,можеш да затвориш капачката през проводниците.../тези със цена от 10-15 лв.не ги препоръчвам с оглед на точноста...Има и други,по-точни методи,но са доста по-скъпи и сложни.../напр.всеки Комп.за диагностика дава и този показател...
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар

                  Working...
                  X