Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Притискателен диск за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Притискателен диск за Типо

    Ами,момчета,преди 1 година,смених феродовия диск и аксиалния лагер на съединителя.Казаха ми(а ,и от форума прочетох -мисля че Митко беше изказал подобно мнение),че притискателния диск на Типо е доста издържлив и ако си работи добре няма нужда да се сменя.Сега обаче при потегляне се получава страхотно тресене на двигателя.Смених всичките тампони на двигателя и скоростната кутия.Един ми казва ,че проблема е от феродовия диск-денферните пружини.Друг ми казва-притискателен диск.Моля,който е имал подобен проблем да ми каже дали е възможно да е от притиск. диск-само него не съм сменил, или феродовия е излязъл фалшив!Ако трябва сега да купувам и двата ще пръсна доста пари!
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    #2
    Ако вибрацията е на полусьединител до пьлно отпускане на педала, то причината е в притискателния диск.Вьв всички случаи ще се наложи демонтаж при което ще се установи,че някои от пластините на диафрагмата са различни по височина, а в/у огледалния диск на притискателя има тьмни петна , което е точната причина за подобно поведение.

    Коментар

    Working...
    X