Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

километража спря

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    километража спря

    Вчера километража на бравото спря да показва. Не знам от студеното ли се получи или от снега. Не показва скорост, не отчита изминати километри.
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    #2
    имам същия проблем колега ! смених дачтик , пробвах с друг километраж и пак не става . Сега ще ходя на някакъв ел.техник казаха ми в крайна сметка че съм имал проблем в кабелите някъде си..... ( МАЙСТОРИ ) . Дано при теб да е само датчика на скоростната кутия и да си решиш проблема.
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    Коментар


      #3
      Колега виж си червяка белия които е в скоросната кутия....мн често той е виновника...Ще го видиш дали се върти като развиеш датчика и бутнеш колата....Ако не се върти той е виновен....
      BMW 318is COUPE 140hp
      FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

      Коментар


        #4
        Направо търси нов и го сменяй. 10-тина лв. е втора ръка. Търси от по-нов автомобил.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          Направо търси нов и го сменяй. 10-тина лв. е втора ръка. Търси от по-нов автомобил.
          Защо втора ръка...НОВ!
          BMW 318is COUPE 140hp
          FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

          Коментар


            #6
            valeri_86_ написа:
            M5kov написа:
            Направо търси нов и го сменяй. 10-тина лв. е втора ръка. Търси от по-нов автомобил.
            Защо втора ръка...НОВ!
            Прав си, сега погледнах цените 15-20 лв. е новият.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Благодаря за информацията, също и на тези които ми писаха на лично. Та и това ще го проверят. Колата ще трябва да и се сменя съединителя, така или иначе. Значи днес ходих на канал с идеята да пробвам да го отпусна още малко, защото винаги зацепваше горе. Педала на съединителя стърчи малко над този на спирачката. Но за съжаление дори отдолу не може да се бръкне едновременно с две ръце, а и не се вижда къде се бърка.... както и да е.Но поне буксата за този датчик я включих изключих за проба, нямаше ефект. Ще го мисля по-нататък. Ще пиша какво е било.
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #8
                slav4o_vt написа:
                Благодаря за информацията, също и на тези които ми писаха на лично. Та и това ще го проверят. Колата ще трябва да и се сменя съединителя, така или иначе. Значи днес ходих на канал с идеята да пробвам да го отпусна още малко, защото винаги зацепваше горе. Педала на съединителя стърчи малко над този на спирачката. Но за съжаление дори отдолу не може да се бръкне едновременно с две ръце, а и не се вижда къде се бърка.... както и да е.Но поне буксата за този датчик я включих изключих за проба, нямаше ефект. Ще го мисля по-нататък. Ще пиша какво е било.
                Свали АБ и стойката и за 5 минути работа е и от горе регулирай жилото.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Колега, извади червяка за да видиш какво му е състоянието, защото ако проблема ти е в скоростната кутия (по-вероятно за мен в диференциала) и отлагаш може след месец два да не подлежи на ремонт. От личен опит ти го казвам. Ако не ми е писнало от скоростни кутий

                  Коментар


                    #10
                    slav4o_vt написа:
                    ...Значи днес ходих на канал с идеята да пробвам да го отпусна още малко, защото винаги зацепваше горе. Педала на съединителя стърчи малко над този на спирачката. Но за съжаление дори отдолу не може да се бръкне едновременно с две ръце, а и не се вижда къде се бърка....
                    Гледай сега, при разтег на ръцете разперени встрани 187 см, лягаш върху двигателя и прегръщаш акумулатора отляво и от дясно, напипваш шибаното жило при вилката и завиваш-развиваш регулиращите гайки- това многократно практикувано от мен, че и научено от друг колега от форума Само гледай да няма манафи наблизо.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #11
                      Ей ся разбрах кой ни прецаква жилото на съединителя Добре де, не е ли по лесно да се смъкне АБ и да се работи като хората, и да се регулира оня долен ляв педал и без опасност да ни изненада такъв.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Аз вчера смених съединителя на Бравата и след като бях качил АБ си го регулирах като бръкнах без проблем под стойката. Не е нищо сложно и е за 5 минути работа.

                        Коментар


                          #13
                          Не може в тема за "километража спря" да се обсъждат начините за регулиране на съединител. Забележка към автора за отклоняването от темата и ключ! Ако има развитие по темата - пиши на модератор за отключване.

                          Коментар

                          Working...
                          X