Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.2 16в смяна на двигател - Консултация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.2 16в смяна на двигател - Консултация

    Здравейте колеги имам едно питамеИскам да сменя мотора с 1.8 16в.Освен мотор,кутия и комп. какво друго ще ми трябва?Знам че ще има за преправяне ама много ли е?Моля за съвети че ми предстои това нещо да знам какво да правяБлагодаря на всички отзовали се предварително
    ПУНТО МК1 1.2 16В

    #2
    Re: Пунто 1.2 16в смяна на двигател - Консултация

    ilianiliev_punto написа:
    Здравейте колеги имам едно питамеИскам да сменя мотора с 1.8 16в.Освен мотор,кутия и комп. какво друго ще ми трябва?Знам че ще има за преправяне ама много ли е?Моля за съвети че ми предстои това нещо да знам какво да правяБлагодаря на всички отзовали се предварително
    зависи ако имаш и 1.8 16в то добре ако го нямаш по добре си купи направо HGTо не си игра да прехвърляш от към парична гледна точка и разходи. То първо беше модата и краста на 1.1 да му слагат мотор 1.4 GT Турбо са явно е твоята. Тея коли не са толкова скъпи не си заслужава гимнастиката.Но е важен меракат нали ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Основно ме интересува освен горе изброените части какво друго ще ми трябва и има ли много за преправяне.То е ясно че без няма да стане ама много ли е?
      ПУНТО МК1 1.2 16В

      Коментар


        #4
        1.8 от каква кола ще е? от пунто МК2 ли от браво ли , от купе ли? и в трите случея ще се преправят лапите на които е укачен мотора за купето ти. след това... инсталация, дане кажа че и вътрешната също ще ти трябва, АБС със сичките му трабички и кабелаци, скоростен лост и приводи, бензинова помпа също, полуоските са големи така че и шенкелите ще ти трябват... а захватана на шенкелите към амортисьора е различно от това на пунтото... носача също е различен имам предвид дебелината на шарнирния болт... става най добре ако смениш лагерите и главините само.... абе доста ще си играеш то си е ясно минал съм по тоя път и отне ми почти 6 месеца... най добре донора да е редом до твоята кола и така най лесно се действа

        Коментар


          #5
          JacK`DanielS написа:
          1.8 от каква кола ще е? от пунто МК2 ли от браво ли , от купе ли? и в трите случея ще се преправят лапите на които е укачен мотора за купето ти. след това... инсталация, дане кажа че и вътрешната също ще ти трябва, АБС със сичките му трабички и кабелаци, скоростен лост и приводи, бензинова помпа също, полуоските са големи така че и шенкелите ще ти трябват... а захватана на шенкелите към амортисьора е различно от това на пунтото... носача също е различен имам предвид дебелината на шарнирния болт... става най добре ако смениш лагерите и главините само.... абе доста ще си играеш то си е ясно минал съм по тоя път и отне ми почти 6 месеца... най добре донора да е редом до твоята кола и така най лесно се действа
          АМа го направи от 16v GT нали ? :Д
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Имам и друго питане.Каква друга глава мога да сложа?Събирам всякакви мнения и идеи че след нова година се почва,че и части ще ми трябват.Благодаря на колеги за информацията написана по-горе.
            ПУНТО МК1 1.2 16В

            Коментар


              #7
              ilianiliev_punto написа:
              Имам и друго питане.Каква друга глава мога да сложа?Събирам всякакви мнения и идеи че след нова година се почва,че и части ще ми трябват.Благодаря на колеги за информацията написана по-горе.
              ми човек ти си с 16 клапана , на къде по нагоре :Д освен тая от 75 коня може сложиш с 8то клапана 1.2 пак мисля че и на моно изпалнението 1.2 60 коня пак главата ще пасне на блока даже са еднакви май , разликата в смукателните колектори, на едните има дупки за инжекторите на другите няма. Порови се намери си пак 1.2 16в невярвам да е мнгоо пари или 1.6 от Мк1 отремнотирах го хубаво , сегменти , гумички на клапаните , центровка и го качвай. Само незнам на 16в имали датичик на хол на разпределителните валове, смисал ако сложиш глава с 1 вал как ще лъжеш датчика.Иначе начина впръскване е еднакав при пълната инжекция и може да минеш без смяна на окабеляването. Вероятно ще трябва ремап обаче.Или най лесно земаш си нова кола и тая заминава на скрап и няма нерви. Ама няма гаранция ,че двигателя няма да е за ремонт и че няма да гори масло ...
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар

              Working...
              X