Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирят ми спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моите накладки ги карах около 3-4 месеца след като свирнаха за пръв път. За тия 3-4 месеца минах 10 000 км. Като ги свалях имаха още 2 мм до основата. Свиреха в момента на леко натискане на спирачката. Ако се натиснеше по-силно нямаше никакъв шум. Иначе щом колата си я взела преди месец и тогава не са свирили, значи може би ще издържат около още месец, ако си притеснена с парите. Но ако имаш пари си купи тия дни нови и да ти е мирна главата. Ето една много добра марка спирачки, които спират най-истина http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...?p=84315#84315

    Коментар


      #17
      pakumba написа:
      абе кви хора сте не можете ли да познаете кога са ви свършили накладките и стърже на желязо и кога свири просто?
      В моя случай с чисто нови накладки (предни(и задни) свирят още от първото спиране и продължават и в момента, заради качеството на материала на феродото, но за по-голяма сигурност бих препоръчал на Mindzu да си смени накладките при първа възможност.
      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

      Търси се..

      Коментар


        #18
        Ако си купите нови накладки Simer и ги натискате по-сериозно два-три пъти ще присвирят. Сложил съм такива на Сузуки Суифт и си бия главата сега, ама добре, че кара от жена.

        Коментар


          #19
          Vladim написа:
          pakumba написа:
          абе кви хора сте не можете ли да познаете кога са ви свършили накладките и стърже на желязо и кога свири просто?
          Успокой страстите колега! Тук сме събрани всякакви шофьори-от такива с минимален стаж до дългогодишни такива. Не е задължително дори тези с много киломентри зад гърба си да разбират и да имат усет кям всичко. Идеята на форума все пак е да си помагаме-предимно чрез съвети. И все пак въпросът бе зададен от жена!
          не се карам на никой, просто се чудя как се изписа 1 страница и няма нищо вярно в нея. свиренето си е свирене, получава се при много твърди/некачествени разбирай/ накладки или прегряване на накладките, стърженето си е стържене на желязо в желязо, тъй като няма феродо. не мисля, че може да се бърка свирене със стържене, още повече, че като ти свършат накладките някъде по колелета колата усезаемо почва да тегли при рязко спиране в другата посока
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            Препоръчаха ми накладки Ferodo (колата е Опел Корса).

            Коментар


              #21
              doofiat написа:
              Ако си купите нови накладки Simer и ги натискате по-сериозно два-три пъти ще присвирят. Сложил съм такива на Сузуки Суифт и си бия главата сега, ама добре, че кара от жена.
              те и Феродо пак присвирват...явно зависи от магазина
              forza forever

              Коментар

              Working...
              X