Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Течност за запушване на радиатор

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Течност за запушване на радиатор

    До колко въпросната течност върши работа,и може ли да ми препоръчате марка течност?

    #2
    Аз съм ползвал синя тубичка на Holts Radwelt,но честно казано не ми спря теча и прибегнах до стария трик с червения пипер естествено в умерени количества и теча спря И на БМВ за протекло парно пробвахме с тая добавка и пак нищо не се случи,че и него излекувахме с подправката
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      много зависи какво искаш да запушиш. ако си се ударил челно и радиатора е мармалад няма да помогне ако са му заминали гумените уплътнения между хоризонталните тръбички и пластмасите пак няма да помогне. кажи какъв е проблема и ще получиш мнения все пак без да знам за какво става въпрос бих препоръчал нещо втора ръка. миналата зима си купих от морга преден радиатор за 30 лв. като вземем в предвид че такъв в магазина( не китайски или тайландски ) стува 220 лв. мисля че мога да ги сменям всяка година и ще ме изкарат повече от колкото ако си купя нов, но това си е мое мнение не натоварвам никого с него
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Hristian_Aleksiev написа:
        много зависи какво искаш да запушиш. ако си се ударил челно и радиатора е мармалад няма да помогне ако са му заминали гумените уплътнения между хоризонталните тръбички и пластмасите пак няма да помогне. кажи какъв е проблема и ще получиш мнения все пак без да знам за какво става въпрос бих препоръчал нещо втора ръка. миналата зима си купих от морга преден радиатор за 30 лв. като вземем в предвид че такъв в магазина( не китайски или тайландски ) стува 220 лв. мисля че мога да ги сменям всяка година и ще ме изкарат повече от колкото ако си купя нов, но това си е мое мнение не натоварвам никого с него
        Мдааа забравих да споделя за проблема.Проблема не е много сериозен поне така си мисля аз де.Долу в ляво радиатора е влажен и понякога по малко прокапва.На два месеца доливам от половин до литър вода.

        Коментар


          #5
          кола

          на каква кола ще го слагаш
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: кола

            kluchar написа:
            на каква кола ще го слагаш
            Брава 1.6 16 в бензин,досега след ровене из други автофоруми следната течност имаше много положителни мнения Redweld също така и за някакви стружки също пишеха ама до колко са ефикасни и дали няма да запушат и нещо друго?

            Коментар


              #7
              badr_hari написа:
              Hristian_Aleksiev написа:
              много зависи какво искаш да запушиш. ако си се ударил челно и радиатора е мармалад няма да помогне ако са му заминали гумените уплътнения между хоризонталните тръбички и пластмасите пак няма да помогне. кажи какъв е проблема и ще получиш мнения все пак без да знам за какво става въпрос бих препоръчал нещо втора ръка. миналата зима си купих от морга преден радиатор за 30 лв. като вземем в предвид че такъв в магазина( не китайски или тайландски ) стува 220 лв. мисля че мога да ги сменям всяка година и ще ме изкарат повече от колкото ако си купя нов, но това си е мое мнение не натоварвам никого с него
              Мдааа забравих да споделя за проблема.Проблема не е много сериозен поне така си мисля аз де.Долу в ляво радиатора е влажен и понякога по малко прокапва.На два месеца доливам от половин до литър вода.
              не е сериозен проблема. литър течност на месец си е огромен проблем за мен. сега в студовете ще качиш разхода на охладителна течност. мисля че добавката няма да ти помогне
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                кола

                Отиваш при Италянеца и за 50 взимаш здрав само остава монтажа.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  kluchar написа:
                  Отиваш при Италянеца и за 50 взимаш здрав само остава монтажа.
                  То хубаво ама радиатора не съм го включил във графата за разходи за тази година.Така че ще пробвам със тази добавка.Четох из разни форуми че на доста радиатори е дала втори живот. Само да попитам как се слага,при работещ двигател и загряла?

                  Коментар


                    #10
                    На стеден и изгасен двигател, после загряваш на място.На работещ и горещ двигател не барай - по здравословно е.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Hristian_Aleksiev написа:
                      много зависи какво искаш да запушиш. ако си се ударил челно и радиатора е мармалад няма да помогне ако са му заминали гумените уплътнения между хоризонталните тръбички и пластмасите пак няма да помогне.
                      Колега, зависи, при мен ми помогна течната добавка точно за този участък, става въпрос за гуменото уплътнение между пластмасата и алуминиевата пита на радиатора.НО добавка беше руска, на серията Fenom, и определено помогна,като две години я карах без проблем, и така я продадох , без никакъв теч. :D така че всичко зависи от добавката, ако качествена и не е ментак ,би трябвало да помогне, но на нашия пазар , се предлага от ментак по-ментак, специално за руската добавка,когато я купих,ми се стори скъпичка /към 15 лв/,но на фона на нов радиатор,си оправда инвестицията.Специално при течните добавки ,принципа на действие е по-различен от прахообразните му събратя, обезателно мотора трябва да е загрял,и най-вече да се третира преди дълъг път,смисъл ако пътуването да е минимум 30км,за да може от налягането и циркулацията да стане реакцията с смолите ,който се намират в добавката,именно когато се смеси с антифриза, и почне да излиза навън от въпросния пробив ,веднага се активират смолите с въздуха , и започва да твърдява около пробива , и така се запушва .Така беше обяснено в упътването на въпросната добавка, дори се казва ,че е препоръчително да се срага като превантивна мярка дори когато няма теч,тъй като добавката не вреди и не запушва системата докато е затворена.Това дето разправят че запушва радиатора на парното и на колата са празни приказки, забелязъл съм че обикновенно се оплакват тия , дето преди течната са слагали прахообразните, или стария начин с червения пипер, дори някъде чувах и за боза. :D
                      Fiat palio 1.7td

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа:
                        На стеден и изгасен двигател, после загряваш на място.На работещ и горещ двигател не барай - по здравословно е.
                        нали иначе има опасност да не можеш да се почешеш по тематааз съм ползвал такава добавка веднъж предстоеше ми дълъг път а пунтото взе да капапе от О-пръстена на тръбата след помпатабеше на цена около 15-20 лв непомня марка ем помогна ми запуши дупката и спря да тече долях само 100-200 мл вода след като пристигнах (и истина мотора )но след около месец си свалих тръбата и смених въпросния О-пръстен и сипах нов Антифриз
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          Сега ще отида да си купя въпросната добавка Holts-RADweld все хубави неща чета за въпросната добавка,на някой е помогнала на някой не,но преобладават положителните мнения.Така че решено е ще я купя па ще видим какво ще стане.

                          Коментар


                            #14
                            слагай добавка на валволин стоп лийк - работи на 100%, ако колата ти е с климатик другия вариант е нов радиатор за 110 лева
                            Брава 1.6

                            Коментар


                              #15
                              Точно добавката Holts-RADweld ми помогна два пъти. Първият път на Ипсилон заради радиатора на парното и изкара 130 х.км. без проблеми.От 10 х.км. е на Бравата и теча от водният радиатор спря.Слагай смело, но спазвай стриктно упътването.
                              LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
                              LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
                              LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
                              FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

                              Коментар

                              Working...
                              X