Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем в стартер !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем в стартер !

    Колеги на темпрата 1.6 бензин стартера при топло време няма никакви проблеми,но при студено време завъртам да паля и той изчегъртва (върти но не мотора )връщам ключа и го прави същото нещо още 2-3 завъртания..и чак на 4-5 почва да върти двигателя...свалих го , дадох го на един дето ги поправя ....и каза че го изчистил целия ..зачистил някаква пластина с шкурка .. и не сменявал нищо защото всичко било здраво и аз си го сложих и уви..пак същата история...след палене и загряване на колата проблема го НЯМА ! но изстине ли .. пак го прави ! от какво ли е.. той каза че може да е от маса ?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Ебати майстора, неможе да е здраво, все има някаква причина, щом пак го прави.Мирише ми на абендикс, те правят тия магарий, кат се износят, и застудее , почват да се ебават.Признак е , върти се ел мотора на стартера, но не зацепва в маховика. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 . иначе ако се чува цъкане без да се ел мотора, вече клони за шалтер......
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      #3
      Смяна бендикс и втулки може да са здрави при огледа но ако неса сменяни скоро е желателно резултата е положителен
      пунто 1,7тд

      Коментар


        #4
        кола

        Като първо виж бендикса После жиците особено малката
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Таман на бендикс отиват нещата. На фиат го видях как свален от колата върти, но дигнеш ли го и няма никой, в смисъл не зацепва, а се върти. След като си направихме експеримент докато върти стартера видяхме, че под натиск бендикса се връща назад, а то не трябва да е така. Така че колега сменяй бендикса и дано другите неща да са наистина здрав икакто ти е казал майстора.

          Коментар


            #6
            Точно за това се чудя..защото като го свалих му го занесох и той там му подаде ток... и или илизаше и не се връщаше,или излиза малко...след почистване и зачистване на някаква пластина....при подаването на ток излизаше и се връщаше идеално ,но пак го прави тоя номер !
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              nelegalniq написа:
              Таман на бендикс отиват нещата. На фиат го видях как свален от колата върти, но дигнеш ли го и няма никой, в смисъл не зацепва, а се върти. След като си направихме експеримент докато върти стартера видяхме, че под натиск бендикса се връща назад, а то не трябва да е така. Така че колега сменяй бендикса и дано другите неща да са наистина здрав икакто ти е казал майстора.
              колега как така дигнеш ли го ?
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                fuel injekcion написа:
                Точно за това се чудя..защото като го свалих му го занесох и той там му подаде ток... и или илизаше и не се връщаше,или излиза малко...след почистване и зачистване на някаква пластина....при подаването на ток излизаше и се връщаше идеално ,но пак го прави тоя номер !
                смяна на бендикс колега и аз бях така моя за фиат браво 1.6 99г. е 40лв. на Магнети Марели
                като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                Коментар


                  #9
                  Мерси колеги !
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    fuel injekcion написа:
                    nelegalniq написа:
                    Таман на бендикс отиват нещата. На фиат го видях как свален от колата върти, но дигнеш ли го и няма никой, в смисъл не зацепва, а се върти. След като си направихме експеримент докато върти стартера видяхме, че под натиск бендикса се връща назад, а то не трябва да е така. Така че колега сменяй бендикса и дано другите неща да са наистина здрав икакто ти е казал майстора.
                    колега как така дигнеш ли го ?
                    Не съм се изказал както трябва явно, не става въпрос за вдигане на нещо друго . А за вдигане на стартера на колата, демек монтажа му .

                    Коментар


                      #11
                      ...той стартера днес напълно отказа.. въртя и няма никой ..само светат лапмите по таблото и тва е...аман от майстори утре ще го нося на друг
                      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Ти с толкова разправии да си беше взел друг от Италянецаа жиците до нека как са
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          здрави са...и при подаване на ток направо от АБ нищо не става той идва да го погледне и каза че е за шалтер и бендикс..ама като го гледам колко разбира не му се доверявам добре че си ми варна парите поне :D :D
                          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                          Коментар


                            #14
                            Ако на истина при подаване на директен ток от акумулатора към стартера няма ефект, то наистина си за бубина и бендикс. Защото само ако бубината изтика бендикса едва тогава той ще завърти, а щом няма никакво движение при теб на там отиват нещата.

                            Коментар


                              #15
                              Днес го занесох да го погледне един който е най-добрия който познавам ,и аз не знам защо не си го занесох първия път при него а при другия който изобщо не разбирал ,поне се уверих ,и знам че няма да се върна никога при него :D :D на стартера ми смениха една втулка за 2-лева и елементарно запоиха шалтера ! не знам как може да се разпой нещо и после да не се запой аман от майстори ... та направи човера тези неща и като му даде ток бендикса излезе и за завртя доста добре след което се прибра :D :D а дано е добре ,утре го слагам
                              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                              Коментар

                              Working...
                              X