Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик

    Здравейте!Вече се постопли и започнах да си пускам климатика.Зимата му смених ремъка и ролката. Работи си климатика, но като че ли не духа много студено. Регулатора на таблото е на максимално студено, вентилатора е на 2.Покарах така 15 минути, но не можа да охлади много .. или може би това е нормално?Къде мога да го проверя и колко струва процедурата, ако знае някой?Благодаря.
    Punto ELX MPI 90

    #2
    АМи то освен това се и зарежда с фреон на определен интервал ... нямам клима ... но съм чувал ... а за подробности нека някои от колегите с климаи се изкажат ...
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Re: Климатик

      Spuky написа:
      Вече се постопли и започнах да си пускам климатика.Зимата му смених ремъка и ролката. Работи си климатика, но като че ли не духа много студено. Регулатора на таблото е на максимално студено, вентилатора е на 2.Покарах така 15 минути, но не можа да охлади много .. или може би това е нормално?Къде мога да го проверя и колко струва процедурата, ако знае някой?.
      Сменен ли е поленовия филтър ?В началото,за бързо охлаждане,вентилатора се слага на 4 или 3.Освентова през лятото се работи изключително на режим "Вътрешна циркулация"-този режим автоматично вкл.вентилатора и повишава оборотите,ако е на 1 или 2.Проверка на климатика струва около 10 лв.в сервизите,които правят това.
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Климатик

        Не съм сменял поленовия филтър. Ще го отворя днес да го погледна.Този режим "Вътрешна циркулация" има ли някаква индикация т.е. като го включа как да разбера дали работи?
        Punto ELX MPI 90

        Коментар


          #5
          Ако е от поленовия филтър, просто струята ще ти е слаба. По-добре провери дали имаш достатъчно фреон. Нормално е на година-две да има нужда от почистване на системата и добавяне. Извършва се на специален уред който почиства и подсушава системата, проверява я за евентуални пробиви като поддържа вакум 5-10 минути и пълни с необходимото количество фреон. Хубаво е да му се сложи и индикаторна добавка за да можеш да локализираш точно и отстраниш евентуални пробиви.Отиди в специализиран сервиз за авто-климатици.

          Коментар


            #6
            Re: Климатик

            Spuky написа:
            Не съм сменял поленовия филтър. Ще го отворя днес да го погледна.Този режим "Вътрешна циркулация" има ли някаква индикация т.е. като го включа как да разбера дали работи?
            Това е бутона вдясно от този за климатика,на него има символ кола и завъртяна стрелка,на самия бутон има зелен светодиод,като този за климатика-това е индикацията...Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              климатик

              Да, бутона е ясен. По скоро ме интересуваше дали има други признаци - някакъв шум, смяна на оборотите или нещо такова.Като стана дума за индикация, малко се отклонявам от темата, но вчера на паркинга като запалих ми светна за първи път една контролна лампа - отдясно на код ключ лампата, надпис STOP с 2 излизащи от него снопчета или нещо подобно. Изгасна малко след като запалих. Знаете ли за какво е?10xs
              Punto ELX MPI 90

              Коментар


                #8
                Ако ,не ти духа достатъчно студено,значи ти е намалял фреона в системата.Преди да заредиш обаче иди на майстор за да видиш дали нямаш микро-течове.Проверява се с една малка машинка улавяща дори и молекули фреон.Големите течове се хващат лесно.Малките обаче(както беше при мен )са много досадни.
                Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                Коментар


                  #9
                  Re: климатик

                  Spuky написа:
                  Да, бутона е ясен. По скоро ме интересуваше дали има други признаци - някакъв шум, смяна на оборотите или нещо такова.Като стана дума за индикация, малко се отклонявам от темата, но вчера на паркинга като запалих ми светна за първи път една контролна лампа - отдясно на код ключ лампата, надпис STOP с 2 излизащи от него снопчета или нещо подобно. Изгасна малко след като запалих. Знаете ли за какво е?10xs
                  1.Да,има-лек шум при работа на компресора,и леко преиграване на оборотите на празен ход при вкл. и изкл.-но това е само за инфо-Най-добре-в Сервиз !2.Лампата,за която питаш,е за неизправни стоп светлини. Свети при натискане на спирачния педал и неизправна /поне една/лампа.В твоя случай,щом е изгаснала след това,сигурно е лош контакт в цокъла...
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    А някой има ли представа колко струва дозареждане с фреон?
                    FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                    Коментар


                      #11
                      flx написа:
                      А някой има ли представа колко струва дозареждане с фреон?
                      Зависи от фреона-около 40-50 лв.
                      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                      Коментар


                        #12
                        Re:Климатик...

                        dr_wolfy написа:
                        flx написа:
                        А някой има ли представа колко струва дозареждане с фреон?
                        Зависи от фреона-около 40-50 лв.
                        Доуточнявам-тази цена,която пише колегата,е за цялостно зареждане/хладилен агент R-134A/,за дозареждане-цената е наполовина /поне в Бургас е така /...
                        Ex. Grande Punto Driver

                        Коментар

                        Working...
                        X