Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Опиране само на едната гума.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Опиране само на едната гума.

    Добър ден!Днес ходих да ми сложат зимните гуми, които бях закупил предварително. Когати купих колата, човекът ми каза да си взема 195/65/15 зимни гуми - така и направих, взех ги втора употреба, един приятел внася гуми от германия. Когато отидох в гуманджийницата, единият от работниците ми каза, че няма да станат и щели да опират постоянно, затова отидох в друга гумаджийница. Там ми ги сложиха, качих се, всичко 6. Първо карах по прав път, не опираше никъде, минавах през дупки и пак не опираше, също така през прелез и легнал полицай и пак нямаше опирания. Но когато влязох в града започна проблемът. При ляв завой (даже и пълен) няма никакъв проблем, но при десен, мисля че дясната предна гума, опира. Предните гуми са GOODYEAR 195/65/15, напълно едентични, но само едната опира. Някакви идеи от какво е? Мислех да я изпусна леко и да видя дали пак ще имам този проблем.П.С. Използвах търсачката, не намерих нищо по моя проблем.П.С. 2: Колата е Фиат Браво ХГТ, окачването е оригинално.
    Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

    #2
    Re: Опиране само на едната гума.

    Да не би да ти е изпуснал единия амортисьор и на завой да се накланя повече и за тва да опира?

    Коментар


      #3
      Нямам представа, колато като е спряна на едно място не изглежда крива.
      Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

      Коментар


        #4
        Е провери де. Разклати двете страни и виж дали еднакво не се клатят. Ако се клатят след като пуснеш.. знаеш - нови амортисьори.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Проверих и не се клатят.
          Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

          Коментар


            #6
            195/65/15 са големи за Браво, дори и ХГТ, оптимално за тази кола е 195/55/15, ма-аксимум 195/60/15 и то за Мареа, така че е нормално на Бравото да опират тези, които си взел.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Ех, този човек защо ме е набутал така, сега нвои гуми ли ще трябва да купувам? Пречи ли, ако карам така?
              Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

              Коментар


                #8
                Защото нямам възможност да дам още 150-200+ лева за гуми.
                Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                Коментар


                  #9
                  Ами, този, дето внася гумите, щом ти е приятел, иди и ги смени с подходящия размер, вече набутването ще е само с демонтаж и монтаж на новите, но при всички случаи с този размер не е подходящо да караш, най-малката беда е, че километражът няма да ти показва вярно. Сега, в снега, ще се затлачва много по-бързо със сняг под калниците, ако изобщо има някакво място...
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Според мен гумата опира в нещо което не се е на мястото - изместена броня ,крив калник или друго.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Аз си мисля че опирането от едната страна се дължи на рейката. колата никога не завива еднакво наляво и надясно. в смисъл при пълен ляв и пълен десен радиусите на завоя са различни
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #12
                        колега ако качиш още 3-4 човека в колата ще опира постоянно,този размер гуми не са за тази кола
                        Bravo 1.9d 97г

                        Коментар


                          #13
                          nsn написа:
                          колега ако качиш още 3-4 човека в колата ще опира постоянно,този размер гуми не са за тази кола
                          +1 и аз бях с такива, опираше предна дясна постоянно при пълен десен.. на всичкото отгоре закачих бронята в един камък и стана мазало после та моя съвет е да ги продадеш и да слезеш на 14"-ки или 15-ки нископрофилни. но те са по-скъпи...
                          Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                          Коментар


                            #14
                            Утре моят човек ми праща 195/55/15. Днеска бяхме трима в колата и при неравност опираха не знам къде, направо днес ми беше доста кофти ден.
                            Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                            Коментар


                              #15
                              vladrak написа:
                              Утре моят човек ми праща 195/55/15. Днеска бяхме трима в колата и при неравност опираха не знам къде, направо днес ми беше доста кофти ден.
                              Екстра В някакъв каталог на Фиатите бях чел, че заводски всички тея коли се предлагат предимно с джанти 14", като има само едни оригинално лети джанти 15"-ки ( и аз разбира се бях с тях...) и за тях се препоръчва само един конкретен размер гуми.
                              Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                              Коментар

                              Working...
                              X