Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачна течност в казанчето за хидравлична течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачна течност в казанчето за хидравлична течност

    Колеги днеска реших да долея спирачна течност защото лампичката на таблото постоянно ми светеше сеедно е опъната ръчна спирачка,та долях даже и покарах 10-на километра но лампичката не изгасна и след това забелязах че съм сипал в казанчето за хидравлична течност,това на което е нарисувано нещо като волан на капачката,мисля че за това трябва да е.Та някой знае ли как да източа цялата течност щото четох някои казват долу от рейката а някои горе от казанчето се дърпало но не се източвала цялата а аз явно трябва да я сменя цялата.и пречи ли ако остане малко защото се ще остане малко според мен.И какви могат да са последствията от това че съм я карал и евентуално ако я закарам до някой сервиз

    #2
    Е колко си долял.Ако е много малко си я карай така.А иначе за точене на системата има няколко много подробни теми,просто ползвай търсачката.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      ами незнам колко щото аз тогава сменях подгревните свещи и той баща ми беше взел спирачна течност и пита къде да я сипе аз направо му отворих капачката и той доля беше някаде на минимума мисля ама той си сипа мъжката де доста над максимума почти до горе

      Коментар


        #4
        Ако не си сменял скоро хидравлична, направо сменяй цялата смело.

        Коментар


          #5
          Доколкото разбрах спирачната течност разяждала някви работи и затова реших да я закарам утре на сервиз пък и неразбрах откъде е по добре да се източи,някои казват долу от рейката че се източвало по хубаво ама пък течало след това или пък от казанчето ама пък оставало,та квото направи майстора.А и бе това докато се прибера от работа е вече тъмно и няма време кога да се ровя.И все пак да питам по разбиращите от къде ще е по добре поне да намекна на майстора

          Коментар


            #6
            Най добре е да я смениш .

            Коментар


              #7
              Вдигате я на стенд, откачате маркучите, палиш и въртиш пълен ляв-десен няколко пъти, за да се източи добре. Пълниш пак течност и наново процедурата, за да се промие системата.. и накрая доливаш.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Смених го но не с каквото трябва,малко е по гъсто дали е проблем?

                Коментар


                  #9
                  Абе как така "не с каквото трябва"? Защо не? Дай отначало: каква е колата поне? Какви са характеристиките на това, което си налял, освен че е по-гъсто?

                  Коментар

                  Working...
                  X