Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило JTD -казанче за течност за чиатачките !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило JTD -казанче за течност за чиатачките !!!

    То не че е проблем някакъв, но просто ми стана много странно, и затова да попитам дали и при някой друг е така.Та като запаля колата, от една малка дупчица на капачката на казанчето за течността за миене на прозорците духа въздух ????Нормално ли е това и от къде се взема този въздух ???
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    #2
    Re: Стило JTD -казанче за течност за чиатачките !!!

    ivokolev написа:
    То не че е проблем някакъв, но просто ми стана много странно, и затова да попитам дали и при някой друг е така.Та като запаля колата, от една малка дупчица на капачката на казанчето за течността за миене на прозорците духа въздух ????Нормално ли е това и от къде се взема този въздух ???
    Сори ама не вдявам
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Re: Стило JTD -казанче за течност за чиатачките !!!

      ivokolev написа:
      То не че е проблем някакъв, но просто ми стана много странно, и затова да попитам дали и при някой друг е така.Та като запаля колата, от една малка дупчица на капачката на казанчето за течността за миене на прозорците духа въздух ????Нормално ли е това и от къде се взема този въздух ???
      Имам чувството, че гледаш нещо друго, а не казанчето за течност...Там има само едно моторче с помпичка и нищо друго...няма как да духа въздух...освен, ако някой не е лапнал пръскалките и да надува от там, но пък има клапани които пречат да се връща каквото и да е обратно към казанчето...следователно НЕ не е възможно...нещо си въобразяваш...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        ами освен да се окаже накрая че аз съм прекалено тъп.......... ама чак пък толкоз.ето за това става дума, вижда се и малката дупчица на капачето.възможно е и да греша де, и според мен не е логично да излиза въздух от там, но не ми се слиза сега в тъмното да проверявам отново.
        Прикачени файлове
        Stilo 1.9 JTD 115Hp

        Коментар


          #5
          ivokolev написа:
          ами освен да се окаже накрая че аз съм прекалено тъп.......... ама чак пък толкоз.ето за това става дума, вижда се и малката дупчица на капачето.възможно е и да греша де, и според мен не е логично да излиза въздух от там, но не ми се слиза сега в тъмното да проверявам отново.
          Всъщност има една вероятност...Ако клапанчето което спира водата да се връща в казанчето е развалено, то след като използваш пръскалките...т.е. непосредствено след това течността ще се връща в казанчето и ще избута въздуха от там навън през тази дупчица...Това обаче ще е толкова слабо и за кратко, че едва ли ще го забележиш...може да го усетиш само ако на всяко пръскане с чистачките се налага да чакаш все едно току що си налял течност...и то би означавало, че клапанчето не работи...Друг вариант НЙЕТ...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Не ми е развалено клапанчето, нито пък съм използвал чистачките, просто си духа и това си е.И за мен е необяснимо. Единствено според мен от вибрациите казанчето да се разширява и стеснява с много голяма честота.............и от там да засмуква и изпуска въздух........защото точно така и духа, на интервали.ето и клипчеhttp://www.youtube.com/watch?v=7xUhnZKD5R4
            Stilo 1.9 JTD 115Hp

            Коментар


              #7
              Да не би моторчето да ти върти на обратно?

              Коментар

              Working...
              X