Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фиат Мултипла Бипауър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    infineon, аз казвам как стоят нещата реално, пък ти ако искаш вярвай.И стига сте ръсили разни бисери.Има Мултипли само на метан, метан+бензин, газ+бензин, само на бензин и само на дизел.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      BO написа:
      infineon, аз казвам как стоят нещата реално, пък ти ако искаш вярвай.И стига сте ръсили разни бисери.Има Мултипли само на метан, метан+бензин, газ+бензин, само на бензин и само на дизел.
      По-спокойно с глупостите.Има само на пропан-бутан LPG.Няма само на метан CNG.Леко ако си беше направил труда да прочетеш това дето съм качил щеше сам да разбереш.
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

      Коментар


        #18
        Разгледах и другите снимки на мултиплата в мобилето.По таблото и по пътя на ауспуховите тръби си личи че е метанка оригинална.Обаче отпред редуктора го няма на оригиналното му място , метановите дюзи са друг тип и са с маркучета а не рейка.Явно в последствие редуктор и дюзи са сменени с други.Което не е непременно лошо , защото за оригиналния редуктор трудно ще намериш каквото и да е.
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

        Коментар


          #19
          Nikolow, спри се. Дай си почивка малко.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            Писах му на момчето на лични на кого да се обади ако иска да проверят колата преди покупката.Форумни специалисти и да слуша и да не слуша файда няма.Има достатъчно информация , който иска да чете .
            FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

            Коментар


              #21
              Nikolow написа:
              Писах му на момчето на лични на кого да се обади ако иска да проверят колата преди покупката.Форумни специалисти и да слуша и да не слуша файда няма.Има достатъчно информация , който иска да чете .
              Правилно си го написал. Който иска да чете. Лошо става когато се пуска много грешна информация.:DВикаш редуктора го няма и "метановите" дюзи са различни
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                infineon написа:
                lithrone написа:
                infineon написа:
                Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                Никой не спори, че да постигаме консенсус.Фиат само на метан - Няма (или поне не фабрично)Тези мултипли имат малък резервоар за бензин (6 литра по спомен) за сметка на Мареа Би, която носи стандартен резервоар.Колите НЕмогат да палят директно на метан. Палят винаги на Бензин и веднага обръщат независимо от температурата или оборотите.Допълнително е монтирано едно зелено копче с което обръщаш на бензин.
                Абе не е точно така. За мареата може и да си прав, но на мултиплата няма вариант с нормален резервоар и метан.Четох в един италиански сайт че имало и вариант само на метан, без бензин, с около 10 коня по малка мощКолега BO, питах те дали си сигурен , понеже в автокъщата твърдят че е на метан, а не е в София колата и не ми се разкарва излишно ако се окаже че е на газ.
                Такаааааа: Първо има ФИАТ Мултипла само на метан и модела се казва bluepower имат една бутилка за метана в повече от "bipower-а" и естествено нямат резервоар за бензин. Аз щях да купувам такава но ме спря единствено невъзможността при евентуална авария или изразходено гориво да не търся "Пътна помощ" . А и още нещо: Минават в графа малък данък щото са с по малка мощност от "bipower""-a
                Fiat Brava 1.4 12v. 75hp

                Коментар


                  #23
                  sexyboy1914 написа:
                  infineon написа:
                  lithrone написа:
                  infineon написа:
                  Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                  Никой не спори, че да постигаме консенсус.Фиат само на метан - Няма (или поне не фабрично)Тези мултипли имат малък резервоар за бензин (6 литра по спомен) за сметка на Мареа Би, която носи стандартен резервоар.Колите НЕмогат да палят директно на метан. Палят винаги на Бензин и веднага обръщат независимо от температурата или оборотите.Допълнително е монтирано едно зелено копче с което обръщаш на бензин.
                  Абе не е точно така. За мареата може и да си прав, но на мултиплата няма вариант с нормален резервоар и метан.Четох в един италиански сайт че имало и вариант само на метан, без бензин, с около 10 коня по малка мощКолега BO, питах те дали си сигурен , понеже в автокъщата твърдят че е на метан, а не е в София колата и не ми се разкарва излишно ако се окаже че е на газ.
                  Такаааааа: Първо има ФИАТ Мултипла само на метан и модела се казва bluepower имат една бутилка за метана в повече от "bipower-а" и естествено нямат резервоар за бензин. Аз щях да купувам такава но ме спря единствено невъзможността при евентуална авария или изразходено гориво да не търся "Пътна помощ" . А и още нещо: Минават в графа малък данък щото са с по малка мощност от "bipower""-a
                  Откъде си я намерил? Аз точно такава само на метан искам ама никъде няма такова животно
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #24
                    infineon написа:
                    sexyboy1914 написа:
                    infineon написа:
                    lithrone написа:
                    infineon написа:
                    Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                    Никой не спори, че да постигаме консенсус.Фиат само на метан - Няма (или поне не фабрично)Тези мултипли имат малък резервоар за бензин (6 литра по спомен) за сметка на Мареа Би, която носи стандартен резервоар.Колите НЕмогат да палят директно на метан. Палят винаги на Бензин и веднага обръщат независимо от температурата или оборотите.Допълнително е монтирано едно зелено копче с което обръщаш на бензин.
                    Абе не е точно така. За мареата може и да си прав, но на мултиплата няма вариант с нормален резервоар и метан.Четох в един италиански сайт че имало и вариант само на метан, без бензин, с около 10 коня по малка мощКолега BO, питах те дали си сигурен , понеже в автокъщата твърдят че е на метан, а не е в София колата и не ми се разкарва излишно ако се окаже че е на газ.
                    Такаааааа: Първо има ФИАТ Мултипла само на метан и модела се казва bluepower имат една бутилка за метана в повече от "bipower-а" и естествено нямат резервоар за бензин. Аз щях да купувам такава но ме спря единствено невъзможността при евентуална авария или изразходено гориво да не търся "Пътна помощ" . А и още нещо: Минават в графа малък данък щото са с по малка мощност от "bipower""-a
                    Откъде си я намерил? Аз точно такава само на метан искам ама никъде няма такова животно
                    Ами в Бургас продаваше едно момче една зелена мултипла blupower за 3800 лева ама както писах по рано имам си други съображения за за да не я взема. иначе колата си беше стегната поддържана но това че е само на метан ме спря. иначе е с четири бутилки отдолу и изминава около 600 км с едно зареждане а също така е с по малка мощност и минава в малкия данък.
                    Fiat Brava 1.4 12v. 75hp

                    Коментар


                      #25
                      infineon написа:
                      Откъде си я намерил? Аз точно такава само на метан искам ама никъде няма такова животно
                      Само заради данъка ли ти е съображението?п.п. Има една такава и на Горубляне, бяла на цвят, но не я препоръчвам
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        BO написа:
                        infineon написа:
                        Откъде си я намерил? Аз точно такава само на метан искам ама никъде няма такова животно
                        Само заради данъка ли ти е съображението?п.п. Има една такава и на Горубляне, бяла на цвят, но не я препоръчвам
                        Не е само данъка, просто се отказах заради факта че живея в Несебър и тука има само на Лукойл метан и евентуално ако закъсат за доставка и аз увяхвам плюс това вече си имам bipower с който си имам достатъчно ядове.
                        Fiat Brava 1.4 12v. 75hp

                        Коментар


                          #27
                          Значи , аз съм с GPower 103 к.с - 86л (2 бутилки отдолу газ + 35 л резервоар за бензин) BiPower 103 к.с (при превключване на метан 95 к.с)- 2 бутилки метан + малък резервоар за бензин BluePower Изключително рядка 4 бутилки метан няма бензинов резервоар 95 к.с
                          Fiat Multipla G-Power (LPG)1.6 16v 2003
                          преди Fiat Croma ,Fiat Punto и много други неиталиански марки

                          Коментар


                            #28
                            lhglubo написа:
                            Значи , аз съм с GPower 103 к.с - 86л (2 бутилки отдолу газ + 35 л резервоар за бензин) BiPower 103 к.с (при превключване на метан 95 к.с)- 2 бутилки метан + малък резервоар за бензин BluePower Изключително рядка 4 бутилки метан няма бензинов резервоар 95 к.с
                            В първото и второто изречение имаш грешка. Резервоара е 38 литра, BiPower-a е с 3 бутилки и е 92кс на метан.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              lithrone написа:
                              infineon написа:
                              Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                              Никой не спори, че да постигаме консенсус.Фиат само на метан - Няма (или поне не фабрично)Тези мултипли имат 32 или 36л. резервоар(едитвам се след като разбрах, че бъркам колите), а бутилките са им в пода за сметка на Мареа Би, която носи стандартен резервоар, бутилката (една) е в багажника.Колите НЕмогат да палят директно на метан. Палят винаги на Бензин и веднага обръщат независимо от температурата или оборотите.Допълнително е монтирано едно зелено копче с което обръщаш на бензин.
                              Мултипла само на метан ИМА - BluPowerБензин и метан - Bi PowerБензин и пропан бутан - G power ( Gpl) Погледната отдолу е същата като метана с тази разлика че има само 1 бутилка а другите места са празни.Само бензинСамо дизелМога да прикача и снимки на моделите и системите но не знам как.При желание всеки може да изпише в гугъл търсената от него кола и ще излязат снимки на системите.

                              Коментар

                              Working...
                              X